اعلام روزشمار دهه وقف سال ۱۳۹۹ در استان کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد روز شمار دهه وقف سال ۱۳۹۹ در استان کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز، حجت الاسلام «سیدنورالله جنتی پور» مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بیست و چهارم مهرماه تا سوم آبان ماه امسال به عنوان «دهه وقف» نام گذاری شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پنج شنبه بیست و چهار مهرماه، به عنوان روز «کارکرد رسانه در فرهنگ سازی وقف و امور خیریه» نام گذاری شده، اظهار داشت: روز جمعه بیست و پنج مهرماه سالروز وفات حضرت محمد (صل الله علیه وآله وسلم) و شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) به عنوان «نقش وقف در ترویج فرهنگ قرآن و عترت» نام گذاری شده است.

وی با اشاره به نام گذاری روز شنبه، بیست و ششم مهرماه همزمان با شهادت امام رضا (علیه السلام) به عنوان « نقش وقف در عمران و آبادانی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی» نام گذاری شده است.

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی پور با بیان اینکه روز یکشنبه ، بیست و هفتم مهرماه، همزمان با آغاز ماه ربیع الاول به عنوان «نقش سازمان ها و دستگاه ها در توسعه نهاد وقف» نام گذاری شده، ادامه داد: روز دوشنبه، بیست و هشتم مهرماه، به عنوان «نقش وقف در توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی» و روز سه شنبه، بیست و نهم مهرماه، به عنوان «کارکرد وقف در اقتصاد پایدار و جهش تولید» نام گذاری شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه چهارشنبه، سی ام مهرماه به عنوان «جایگاه وقف در حوزه آموزش و توسعه علم و فناوری» و پنج شنبه یکم آبان ماه ، روز «خدمات اجتماعی نهاد وقف» نام گذاری شده، گفت: روز جمعه دوم آبان ماه نیز به عنوان «نقش مردم در احیا و صیانت از موقوفات» نام گذاری شده است.

حجت الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود : آخرین روز از دهه وقف سال ۱۳۹۹ روز شنبه سوم آبان ماه به عنوان «نقش وقف در حوزه سلامت»نامگذاری شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کهگیلویه و بویراحمد
نقش وقف در تعدیل ثروت

حجت الاسلام قاسم مومنی شاد گفت: وقف گامی برای تعدیل ثروت است. یکی از راه‌های تعدیل ثروت همین وقف کردن است. اینها ارزش وقف است.

کهگیلویه و بویراحمد
وقف برای حوزه درمان و سلامت ،‌ اشتغال، ازدواج جوانان، کمک به مستمندان و برنامه های قرآنی از جمله مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه

حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقف برای حوزه درمان و سلامت ،‌ اشتغال، ازدواج جوانان، کمک به مستمندان و برنامه های قرآنی از جمله مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه است.

کهگیلویه و بویراحمد
طرح هرهفته معرفی یک شهید کهگیلویه و بویراحمد /آشنایی با جوان بویراحمدی که در زندان های عراق به شهادت رسید

جوان بویراحمدی در زندان های دشمن بعثی به شهادت رسید و پیکر مطهرش هم دیگر هیچ گاه به تنگ تامرادی بویراحمد باز نگشت.