اعزام ۵۰ دستگاه اتوبوس به مرز مهران
اعزام ۵۰ دستگاه اتوبوس به مرز مهران
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از اعزام ۵۰ دستگاه اتوبوس به مرز مهران برای خدمات رسانی به زوار اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی علیزاده در این باره گفت: دیروز جمعه و در مرحله نخست، ۵۰ دستگاه اتوبوس به مرز مهران اعزام شدند. با ورود زائران اربعین اباعبدالله الحسین (ع) به مهران خدمات رسانی اتوبوس ها آغاز خواهد شد و بر اساس توافق ها و هماهنگی های صورت گرفته، مردم عزیزمان را تا اولین شهر عراق که شهر کوت است جابجا می کنیم.

وی ادامه داد: با هماهنگی بسیار خوبی که ستاد مرکزی اربعین وزارت کشور با مسئولان وزارت کشور عراق صورت گرفته ان شاءالله نسبت به سال گذشته خدمات بهتری را مردم عزیزمان ارائه خواهیم داد.

نماینده قرارگاه مرکزی حمل و نقل اربعین حسینی در کشور عراق با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد زائران از مرز مهران وارد کشور عراق می شوند، افزود: شهر بدره را به عنوان مقر اصلی اتوبوس ها انتخاب و حدود ۴۰۰ دستگاه اتوبوس را در آنجا مستقر و مردم عزیزمان را از مهران به شهر کوت انتقال می دهیم و پس از آن وسایل نقلیه عراقی برای اعزام زائران گرامی به شهر نجف و کربلا اقدام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مسئولیت حمل و نقل در اربعین به شرکت واحد محول شده است، گفت: در سایر مرزها از جمله مرزهای خسروی، شلمچه و چزابه نیز با همکاری شهرداری شهرهای مشهد، اهواز، کرج و شیراز نسبت ارائه خدمات حمل و نقلی اقدام می کنیم.

رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری اربعین حسینی در خصوص نرخ کرایه پیش بینی شده برای انتقال زائران، خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین در خاک عراق از مرزهای چهارگانه تا ایستگاه های مشخص شده، تا ۸۰ کیلومتر نفری ۸۰ هزار تومان و بالای ۸۰ کیلومتر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۰۰ هزار تومان دریافت می شود و در صورت تصمیم ستاد اربعین برای افزایش مسافت خدمات رسانی، تعرفه جدید اعلام خواهد شد.

علیزاده همچنین گفت: در ایام اربعین برای عدم وقفه در خدمات رسانی به مردم تهران برنامه ریزی جامعی برای عدم وقفه در خدمات رسانی به مردم شریف تهران انجام گرفته و در این موضوع نگرانی نداریم. 

 وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در روز اربعین حسینی هم به کاروان بزرگ جاماندگان اربعین که راهی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهرری خواهند شد، خدمات رسانی خواهیم کرد.

Views: 1