استقرار ۶۶۰ اتوبوس شهری در مرزها برای جابجایی زائران اربعین در خاک عراق+کرایه
استقرار ۶۶۰ اتوبوس شهری در مرزها برای جابجایی زائران اربعین در خاک عراق+کرایه
امسال برای سهولت تردد زائران اربعین از مرزها به شهرهای عراق، ۶۶۰ اتوبوس شهری از کشورمان در خاک عراق مستقر شده است. رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین می‌گوید: کرایه این اتوبوس‌ها به ازای هر ۱۰ کیلومتر، ۱۰ هزار تومان است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، طی ۲ روز گذشته بیش از ۱۳۰ هزار زائر اربعین از مرزهای زمینی به زیارت اربعین مشرف شدند. همچنین بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از متقاضیان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام‌ کرده و مرز مهران را برای خروج از کشور انتخاب کرده‌اند.

۶۶۰ اتوبوس شهری در خاک عراق برای انتقال زائران در مرزهای خروجی مستقر شدند

حسین نظری، رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه امسال با برنامه‌ریزی و توافق با طرف عراقی تعدادی اتوبوس شهری در خاک عراق مستقر می‌شود، می‌گوید: ۶۶۰ دستگاه اتوبوس شهری در مرزها استقرار پیدا کرده و زائران را به سمت نخستین شهرهای مرزی عراق منتقل می‌کنند.

بر همین اساس، اتوبوس‌های شهری مستقر در خاک عراق، زائران کشورمان را از مرز مهران به کوت و از کوت تا بدره، از مرز شلمچه تا بصره و از مرز خسروی تا حسینیه جابجا خواهند کرد.

کرایه اتوبوس‌ها تا نزدیک‌ترین شهرهای مرزی عراق

نظری درباره هزینه اتوبوس‌های شهری کشورمان در خاک عراق می‌افزاید: کرایه اتوبوس‌های ایرانی در خاک عراق از ورودی عراق به سوی شهرها به ازای هر ۱۰ کیلومتر حدود ۱۰ هزار تومان است.

فاصله مرز شلمچه تا شهر بصره ۲۰ کیلومتر، فاصله مهران تا کوت ۸۲ کیلومتر، فاصله کوت تا بدره ۶۸ کیلومتر است.

اتوبوس‌های شهری در روزهای اخیر وارد خاک عراق شده‌اند و بر اساس تعداد زائران حاضر در مرزها در اختیار زائران قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه بسیاری از زائران از مرز مهران وارد عراق می‌شوند، بیشتر اتوبوس‌ها در خاک عراق و مرز زرباطیه استقرار پیدا کرده است.

Visits: 2