ارسال ۶۱ کامیون کمک‌های بشردوستانه به غزه در روز شنبه
ارسال ۶۱ کامیون کمک‌های بشردوستانه به غزه در روز شنبه
سازمان ملل اعلام کرد که طی روز شنبه 61 کامیون حامل کمکهای بشردوستانه مثل غذا، آب و اقلام پزشکی فوری از مصر به غزه منتقل شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل اعلام کرد که طی روز شنبه ۶۱ کامیون کمکهای بشردوستانه شامل غذا، آب و اقلام پزشکی و درمانی اضطراری به غزه ارسال شده است که بزرگترین کاروان ارسال کمکها از مرز رفح به غزه از زمان آغاز جنگ است.

طبق توافق آتش بس روزانه ۲۰۰ کامیون حامل کمکهای بشردوستانه باید به غزه ارسال می‌شد که بیانیه سازمان ملل نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی به تعهدات خود در این زمینه پایبند نبوده است.

دفتر امور هماهنگیهای بشردوستانه سازمان ملل شب گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در روز دوم آتش بس حماس و اسرائیل ۱۱ آمبولانس، سه اتوبوس و یک اتوبوس با تختخواب مسطح به غزه رفتند تا سایر مجروحان باقیمانده در بیمارستان الشفاء را تخلیه کنند.  

بنا به اعلام سازمان ملل از روز اول آتش بس ۲۰۰ کامیون به گذرگاه مرزری نیتزانا در مصر رفته و ۱۸۷ کامیون تا ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت محلی وارد غزه شده‌اند.

سازمان ملل همچنین گفته که تا کنون ۱۲۹ هزار لیتر سوخت نیز به نوار غزه ارسال شده است.

هلال احمر فلسطین پیش از این طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این سازمان ۱۸۷ کامیون را تحویل گرفته و به سمت شهر غزه روانه کرده است.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در مجموع از روز ۲۱ اکتبر تا کنون ۱۹۴۶ کامیون حامل کمکهای بشردوستانه شامل مواد غذایی، غیرغذایی، آب و اقلام پزشکی را از طریق گذرگاه رفح در جنوب غزه دریافت و توزیع کرده است.

هنوز مشخص نیست طی روز یک شنبه نیز کامیونهای حامل کمکهای بشردوستانه به غزه اعزام شده‌اند یا نه. حماس شب گذشته به دلیل نقض آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی ساعاتی اجرای بندهای آزاد سازی زندانیان اسرائیلی را متوقف کرد هرچند که در نهایت با پادر میانی قطر و رفع موانع تبادل اسرا برای بار دوم به اجرا درآمد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر دراین باره گفت که تأخیر در آزادسازی اسرا از سوی طرفین بوده است، ولی با تماسهای قاهره و دوحه با حماس و رژیم صهیونیستی، این مسئله حل شده است.

Visits: 1