ارتش رژیم صهیونیستی از شمال نوار غزه خارج می‌شود
ارتش رژیم صهیونیستی از شمال نوار غزه خارج می‌شود
فرمانده سپاه زرهی رژیم صهیونیستی به این بهانه که موفق شده‌اند اهداف نظامی خود را در شمال نوار غزه محقق کنند، خبر داد که از این منطقه خارج خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، «هشام ابراهیم» فرمانده سپاه زرهی رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه مدعی شد که نیروهای زرهی و نیروهای زمینی، در حال پایان بخشیدن به مأموریت نظامی خود در شمال نوار غزه هستند.

ابراهیم با بیان اینکه به زودی از شمال نوار غزه خارج خواهند شد، به رادیو ارتش اسرائیل گفت: اهداف در بخش شمالی [نوار غزه] تقریبا محقق شده است. ما در حال گسترش تحرکات زمینی خود هستیم تا بخشهای دیگری نوار غزه را شامل شود.

یکی از فرماندهان گردانهای القسام اما شب گذشته خبر داد که به خاطر حملات نیروهای مقاومت و شکست عملیاتی، ۷۰ درصد از نظامیان اسرائیلی از شمال نوار غزه خارج شدند.

وی با اشاره به محقق نشدن برنامه‌های ارتش صهیونیست گفت: خروج از شمال نوار غزه با آتش‌بس آغاز شد و پس از حملات نیروهای مقاومت، در دو روز گذشته، شدت گرفته است.

این فرمانده القسام همچنین خبر داد که عملیات زمینی صهیونیستها، در جنوب نوار غزه متمرکز است و همزمان، قدرت مانور محدودی در شمال دارند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته از آغاز حمله زمینی ارتش به خان یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر داد. 

خان یونس از روز جمعه گذشته هدف حملات شدید هوایی رژیم صهیونیستی قرار دارد و در همین ارتباط سخنگوی یونیسف اعلام کرد که جنوب غزه در معرض شدیدترین بمباران قرار دارد و منجر به تلفات سنگین در میان کودکان شده است. 

ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر با پخش اعلامیه‌هایی در مناطقی از خان یونس، این شهر را منطقه جنگی خطرناک اعلام کرده و از ساکنان این منطقه خواسته بود که آنجا را ترک کنند. 

رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه از ساکنان شمال غزه خواسته بود که به جنوب نوار غزه عزیمت کنند که پس از آن چندین بار مردم این منطقه به ویژه زخمی‌هایی را که در حال انتقال به مصر بودند، هدف حمله قرار داد.

Views: 1