اخراجی که موتور نوراللهی را روشن کرد؛ ستاره سابق پرسپولیس به تیم ملی بازمی‌گردد؟
اخراجی که موتور نوراللهی را روشن کرد؛ ستاره سابق پرسپولیس به تیم ملی بازمی‌گردد؟
هافبک سابق تیم ملی در حالی در روزهای آرمانی خود به سر می برد که مورد غضب امیر قلعه‌نویی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،با پایان یافتن لیگ بیستم با قهرمانی پرسپولیس در این رقابت‌ها، قرارداد احمد نورالهی هافبک تیم ملی پوش این تیم با سرخ‌پوشان به پایان رسید و وی پس از ترک رسمی باشگاه پرسپولیس به امارات رفت و با قراردادی رسمی با شباب الاهلی پیوست.

او پس از ۶ سال حضور در پرسپولیس بالاخره تصمیم به لژیونر شدن گرفت تا فوتبال خود را در خارج از ایران ادامه دهد. نورالهی در تابستان سال جاری و بعد از دو سال حضور در این تیم از الاهلی و بعد از فتح لیگ امارات از این تیم جدا شد و به الوحده دیگر تیم اماراتی پیوست. نوراللهی در ۴۷ بازی که برای الاهلی به میدان رفت ۴ بار با لباس این تیم موفق به گلزنی شد اما شرایط وی در الوحده کاملا متفاوت پیش رفت.

نوراللهی در این فصل از رقابت‌های فوتبال امارات در مجموع در ۲۱ بازی برای الوحده به میدان رفته است که موفق به زدن ۸ گل و دادن ۷ پاس گل شده است تا با اثرگذاری روی ۱۵ گلی این تیم یکی از موثرترین بازیکنان فوتبال امارات و الوحده باشد. اما نکته جالب توجه در خصوص نوراللهی از زمانی رخ داد که این بازیکن در اردوی تیم ملی دچار حاشیه شد و این موضوع بیشتر از اینکه روی او اثر منفی بگذارد سبب شد تا عملکرد وی در این تیم بهتر شود.

نوراللهی که در تمام تیم‌های پایه برای ایران به میدان رفته است در سال ۱۳۹۷ و بعد از درخشش با لباس پرسپولیس توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شد و در بیست و چهارم آبان نخستین بازی خود را برای تیم ملی ایران انجام داد. وی تاکنون در ۳۱ بازی برای یوزها به میدان رفته و موفق به زدن ۳ گل شده است. او که هم اکنون یکی از آماده ترین هافبک‌های حال حاضر فوتبال آسیاست در آخرین اردوی تیم ملی پیش از حضور در هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا مورد غضب امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی قرار گرفت و از لیست تیم ملی خط خورد.

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ با نتیجه چهار بر صفر از سد هنگ کنگ گذشت. درست دقایقی بعد از این بازی خبری حاشیه‌ای از اردوی تیم ملی فوتبال ایران به بیرون مخابره شد. بخش رسانه‌ای تیم ملی فوتبال اعلام کرد: به منظور حفظ اتحاد تیمی و در پی رفتار غیرحرفه‌ای احمد نوراللهی و با تصمیم کادر فنی، این بازیکن از تیم ملی کنار گذاشته شد. کنار گذاشتن احمد نوراللهی به رفتار حاشیه‌ای او پس از خط خوردن از فهرست ۲۳ نفره بازی با هنگ کنگ بر می‌گردد. او که با تصمیم امیر قلعه‌نویی نامش در فهرست این مسابقه جایی نداشت، حاضر نشد همراه با دیگر بازیکنان روی سکو بنشیند.

درست بعد از این اتفاق در روزهای که خط هافبک ایران در جام ملت‌های آسیا در قطر مورد انتقادات و همجه شدیدی قرار داشت، نوراللهی در فوتبال امارات در حال درخشیدن و ثبت عملکرد جالب توجه از خود بود. او بعد از این اتفاق در ۱۲ بازی با لباس الوحده به میدان رفت. نکته جالب توجه آنجاست که وی هر ۸ گل خود در این فصل را بعد از ماجرای خط خوردنش از تیم ملی به ثمر رساند و همچنین از ۷ پاس گلی نیز که در این فصل به سایر هم تیم‌های خود داده ۶ پاس گل نیز بعد این اتفاق بوده است.

با نگاه کوتاه به این آمار به خوبی خواهیم فهمید که ستاره سابق پرسپولیس از حواشی ایجاد شده برای خود به عنوان یک انگیزه استفاده کرده تا شایستگی‌های خود را با دیگر به علاقه‌مندان به فوتبال در ایران نشان داد.

نورالهی با اشتباهی که در زمان حضورش در اردوی تیم ملی انجام داد هم خودش را از حضور در این تیم محروم کرد هم اینکه باعث شد تیم ملی نتواند از حضور این بازیکن استفاده کند.

قطعا نمی‌توان به برخورد انضباطی قلعه‌نویی با این بازیکن خرده گرفت اما لازم است که حالا با وساطت بزرگان فوتبال، زمینه برای بازگشت نورالهی به تیم ملی فراهم شود.

Views: 0