آیا نیاز است در مصاحبه کاری از نقاط ضعفمون بگیم؟
آیا نیاز است در مصاحبه کاری از نقاط ضعفمون بگیم؟
بسیاری از ما قبل از آنکه در اتاق مصاحبه را باز کنیم، خودمان را حسابی آماده می‌کنیم که درباره نقاط قوتمان صحبت کنیم. کل مهارت‌ها و تجربه‌هایمان را فهرست می‌کنیم تا مصاحبه‌گر را مجاب کنیم چقدر برای این شغل گزینه خوبی هستیم. اما چطور باید از نقاط ضعف خود بگوییم که ضعیف، بی‌اعتمادبه‌نفس و ناشی به‌ نظر نرسیم؟ سخت است، اما نشدنی نیست.

در نظرگرفتن نقطه‌ ضعف‌ها

فردی بااعتمادبه‌نفس در مصاحبه کاری طوری از نقاط ضعفش می‌گوید که اتفاقا باعث می‌شود جایگاه شغلی را به‌ دست آورد نه اینکه از دستش بدهد. یادتان باشد مصاحبه‌کننده با طرح این سوال زیرکانه درباره نقاط ضعف فقط می‌خواهد بداند شما چطور با ناملایمات شغلی و ضعف‌های خود کنار می‌آیید.

ضعف‌هایی را به‌ خاطر بیاورید که قبلا در محیط‌های کاری برایتان مشکل‌ساز بوده‌اند. فهرستی از کاستی‌های خود تهیه کنید و نکاتی را که کارفرمایان قبلی به‌عنوان ضعفتان گوشزد کرده‌اند هم به آن اضافه کنید.

اکنون که نقاط ضعف خود را به‌خوبی می‌دانید، نگاه دقیق‌تری به آگهی استخدام بیندازید. هیچ‌یک از مهارت‌ها و ویژگی‌های درخواستی نباید در فهرست نقاط ضعف شما باشند.

مثلا اگر مهارت نرم‌افزاری ندارید، صحبت‌کردن در جمع برایتان سخت است، نمی‌توانید وظایف را به دیگران واگذار کنید یا تحمل ساختار سلسله‌مراتبی را ندارید، نباید دنبال کارهایی باشید که اعلام کرده‌اند اینها پیش‌نیازهایشان هستند.

اهمیت صحبت درباره نقاط ضعف

بزرگ‌ترین اشتباه افراد در مصاحبه‌ کاری این است که پرسش درباره نقاط ضعف را نوعی تله در نظر می‌گیرند، دامی که باید از آن فرار کنند یا به‌نحوی دورش بزنند. غافل از اینکه ممکن است به‌نفع آنها باشد، فرصتی که به کارفرما نشان می‌دهد فرد پذیرای انتقاد سازنده است.

یعنی می‌تواند در مواجهه با چالش‌ها انعطاف‌پذیر باشد و به‌محض لغزش، سریع خود را اصلاح کند. همه اینها نقاط قوتی هستند که کارفرما غیرمستقیم از پاسخ فرد برداشت می‌کند.

انتخاب چند نقطه‌ ضعف‌ و آماده‌ شدن برای حرف‌ زدن درباره آنها

وقتی روز مصاحبه از شما درباره نقاط ضعفتان می‌پرسند، باید از قبل تصمیم گرفته باشید که می‌خواهید کدام نقص‌ها را مطرح کنید. با به‌کارگیری این ۶ راهکار، می‌توانید مناسب‌ترین نقاط ضعف را انتخاب کنید و به‌خوبی درباره‌شان حرف بزنید.

۱. ضعف‌ هایی را انتخاب کنید که مانع موفقیت‌ تان در آن شغل نباشند

مصاحبه‌کننده از متقاضی انتظار ندارد که کامل باشد، اما ضعف‌های فرد نباید درست مطابق پیش‌نیازهای جایگاه مدنظر باشند. مثلا اگر برای موقعیت شغلی نویسندگی درخواست می‌دهید، می‌توانید بگویید در حساب‌کتاب یا تجزیه‌و‌تحلیل داده‌ها ضعف دارید و می‌کوشید در این زمینه‌ها هم پیشرفت کنید.با این پاسخ به مدیر می‌گویید که زمینه‌های رشد خود را می‌شناسید.

۲. صادق باشید و نقطه‌ ضعفی واقعی را انتخاب کنید

همه ضعف‌های خود را به کمال‌گرایی ربط ندهید؛ گاهی ترس باعث می‌شود کارها را خیلی زود انجام دهید یا ممکن است اعتمادبه‌نفس نداشته باشید یا در محیط کار به خود اجازه اشتباه‌کردن ندهید. این ضعف‌ها شاید شبیه کمال‌گرایی به نظر برسند، اما ریشه‌های متفاوتی دارند.

۳. بگویید چقدر برای مقابله با ضعف خود تلاش کرده‌اید

هیچ کارفرمایی از متقاضی انتظار ندارد یک‌شبه بر نقاط ضعف خود غلبه کند، اما انتظار دارد تلاش او را ببیند! مقابله با ضعف‌ها و یادگیری مهارت‌های جدید فرایندی پیوسته است که به‌مرور زمان نتیجه می‌دهد.

۴. خودآگاهی خود را نشان دهید

وقتی روی صندلی مصاحبه می‌نشینید، آن‌قدر با ضعف‌های خود راحت باشید و آگاهانه آنها را مطرح کنید که کارفرما ناخودآگاه شما را در موقعیت شغلی تصور کند و با این تصویر ذهنی ارتباط برقرار کند. اگر درون‌گرا هستید، اهل خطرکردن نیستید و این را ضعف می‌دانید، بیان این مسئله نشان می‌دهد چقدر خوب خودتان را می‌شناسید.

۵. به هدف خود فکر کنید

رشد بخش مهمی از زندگی است. افراد موفق را در ذهن خود مجسم کنید و از خود بپرسید آنها چه ویژگی‌های شخصیتی‌ای دارند؟ شما برای دستیابی به جایگاه آنها باید چه‌کار کنید و چه کمکی نیاز دارید؟

۶. مغرور نباشید، اما خود را دست‌کم هم نگیرید

وقتی نقاط ضعف خود را به‌خوبی بدانید، می‌توانید با اطمینان درباره‌شان صحبت کنید. تا وقتی برای بهترشدن تلاش می‌کنید، دلیلی ندارد خجالت‌ بکشید یا روی ضعف‌هایتان سرپوش‌ بگذارید.

۷. انعطاف پذیری

به عنوان مثال: من قادر به کنترل تغییرات هستم. در کار قبلی‌ام، با چندین مشتری مختلف کار می‌کردم و باید آن‌قدر انعطاف‌پذیر بودم که از پروژه‌ای به پروژه دیگر بدون به خطر انداختن عملکردم جابه‌جا شوم که این تجربه به من چیزهای زیادی در مورد تطبیق‌پذیری و انعطاف پذیری آموخت.

این مثال و توضیحش به مصاحبه کننده که ممکن است به دنبال نقاط ضعف در مصاحبه شغلی شما باشد، توضیح می‌دهد که شما سازگار با شرایط و محیط‌های متفاوت بوده و قابلیت تطبیق پذیری بالایی با شرایط مختلف دارید.

۸. فداکاری

به عنوان مثال: من نسبت به کاری که انجام می‌دهم بسیار مشتاق هستم و این امر را در کارم نشان می‌دهم. وقتی درگیر پروژه‌ای هستم تمام خودم را برای آن می گذارم و نتایجی را که برای مشتری یا شرکت و.. به دست می‌آورم تا حد امکان مثمر ثمر می‌سازم. من از فداکاری و اشتیاق خود برای رسیدن به اهداف به طور مؤثر استفاده می کنم.

این توضیح شما راجع به خودتان برای مصاحبه کننده به این معنی است که شما پرشور، مؤثر و وفادار در انجام مسئولیت‌هایی که به شما سپرده می‌شود، هستید.

۹. نگرش مثبت

به عنوان مثال: بزرگ‌ترین نقطه قوت من نگرش مثبت من است. من می‌دانم که این صنعت چقدر می‌تواند استرس زا باشد، اما می‌توانم با تمرکز بر هدف نهایی، آرامش و قدرت خود را حفظ کنم و در گذشته به من گفته شده است که این نگرش، تأثیر مثبتی بر همکارانم داشته است.

این مثال علاوه بر نشان دادن نگرش مثبت در شما به مصاحبه کننده، همچنین این را نیز ارائه می کند که شما شاداب، با انگیزه و آینده‌نگر نیز هستید که برای هر مجموعه ای می‌توانید تأثیرگذار و مناسب باشید.

۱۰. خلاقیت

به عنوان نمونه: من عاشق خلاق بودن و توسعه راه حل‌هایی هستم که کاملاً خارج از چارچوب محسوب می شوند. در کار قبلی ام، این فرصت را داشتم که روی یک پروژه فناوری کار کنم که تماماً در مورد نوآوری و خلاقیت بود و در نهایت سه جایزه صنعت را برای نتایج خود دریافت کردم.

این توضیح و مثالی که در ادامه می آورید به این معنی است که شما یک حلال مشکل، مبتکر و باهوش نیز هستید و در مشکلاتی که غیرقابل حل به نظر می‌رسند مجموعه می‌تواند برای یافتن راهی برای حل این مشکل روی شما حساب کند.

۱۱. عزم و اراده

به عنوان مثال: من هرگز کسی نبوده‌ام که حتی در زندگی شخصی‌ام تسلیم شوم، و این ویژگی شخصیتی قطعاً در حرفه من نیز ظاهر شده است. وقتی درگیر پروژه‌ای هستم، دوست دارم احساس کنم که واقعاً به شکل قابل توجهی در آن مشارکت داشته‌ام و این همان چیزی است که عزم و تمرکز من را تغذیه و تقویت می‌کند.

این توضیح همچنین نشان می‌دهد که شما بسیار با انگیزه، متمرکز و قاطع هستید.

۱۲. همدلی

به عنوان مثال: ارتباط با مردم و درک احساسات و نیازهای آنها چیزی است که همیشه به طور طبیعی برای من اتفاق افتاده است و حتی ممکن است توضیح دهد که چرا کارم را در خدمات مشتری شروع کرده ام.

در کار قبلی‌ام، یک مشتری که از خدمات ما راضی نبود با من تماس گرفت و توانستم وضعیت را به خوبی مدیریت و خنثی کنم و به او توضیح دهم که چه اتفاقی افتاده است و چگونه می‌توانیم آن را جبران کنیم.

این مثال به خوبی نشان می‌دهد که شما بسیار مراقب، متفکر و شنونده هستید و در موقعیت‌های حساس می‌توانید با درک متقابل و همدلی با فرد یا افراد آسیب دیده یا ناراضی می‌توانید شرایط را به خوبی مدیریت و آرام کنید.

. بی صبر بودن

به عنوان مثال: قبلاً به من گفته شده بود که می‌توانم کاملاً بی‌صبر باشم و از این واقعیت آگاهم که وقتی در پروژه‌ای شرکت می‌کنم، گاهی اوقات می‌توانم برای به پایان رساندن آن‌ها کمی بیش از حد مشتاق باشم.

البته من با یادگیری نحوه اولویت بندی وظایفم و احترام به اولویت‌های دیگران، روی این نقطه ضعف خود کار می کنم.این توضیح همچنین به این معنی است که تلویحاً می‌توانید بیش از حد مشتاق و بی توجه باشید.

۱۴. انتقاد از خود

به عنوان نمونه: در طول سال گذشته، من بیش از حد از خودم انتقاد کرده‌ام، و همیشه به جای آنچه که به دست آورده‌ام، روی کارهای بیشتری که می‌توانم انجام دهم تمرکز کرده‌ام. می‌توانم بگویم که این مشکل شروع به تأثیرگذاری روی سلامتی من کرده است.

بنابراین تصمیم گرفتم از یک مربی حرفه‌ای کمک بگیرم و با اطمینان می‌توانم بگویم که تفاوت زیادی در ذهنیت من ایجاد کرده است.این توضیح همچنین به این معنی است که شما می‌توانید بیش از حد درون‌نگر باشید اما بی توجه نبوده و برای بهبود خود و عملکردتان همواره تلاش می کنید.

۱۵. خیلی صریح بودن

به عنوان مثال: همکاران به من گفته‌اند که گاهی اوقات می‌توانم خیلی صریح باشم. این از محل بدخواهی ناشی نمی شود، من همیشه بسیار رک بوده ام، اما متوجه شده ام که همه این را نمی‌دانند و نمی‌توانند درک کنند.

بنابراین تصمیم گرفتم در دوره مهارت‌های ارتباطی شرکت کنم و اکنون می‌توانم بازخورد خود را خیلی بهتر منتقل کنم.این توضیح و مثال همچنین نشان می‌دهد که شما می‌توانید صریح و رک باشید که در بسیاری از مواقع می‌تواند حتی به عنوان نقطه قوت محسوب شود.

۱۶. بی نظم

به عنوان مثال: من همیشه منظم‌ترین فرد نیستم و اگرچه این تأثیر زیادی بر کار من نداشته است، اما می‌دانم که داشتن یک میز به هم ریخته برای من یا همکاران اطرافم ایده‌آل نیست.

من سعی کرده ام در پایان هر روز میز کارم را مرتب کنم تا مطمئن شوم به یک ایستگاه کاری تمیز و مرتب برمی گردم.این توضیح شما برای مصاحبه کننده می‌تواند به این معنی نیز باشد که شما می‌توانید غیر منطقی و از هم گسیخته باشید.

۱۷. احساس ناامنی

به عنوان مثال: من همیشه فردی خجالتی بوده‌ام و این باعث شده است که در مورد به اشتراک گذاشتن ایده‌هایم، به‌ویژه در یک محیط گروهی، کمی احساس ناامنی کنم. من می‌دانم که این می‌تواند من را از فرصت‌های باورنکردنی باز دارد، بنابراین شروع به رفتن به کلاس‌های بهبود کردم.

این به من کمک کرد تا در مورد صحبت کردن احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم.این توضیح شما راجع به نقاط ضعف در مصاحبه شغلی می‌تواند همچنین به این معنی باشد که شما اغلب می‌توانید و ممکن است که محدود و ساکت باشید.

۱۸. بیش از حد جزئی‌ نگر

به عنوان مثال: بعضی وقت‌ها آن‌قدر روی جزئیات خاصی تمرکز می‌کنم که کل پروژه را از دست می‌دهم و این باعث شده است که من و رهبر تیمم در گذشته بدون دلیل استرس داشته باشیم. من از آن موقعیت‌ها درس گرفته‌ام و این روزها تلاش می‌کنم تا در جزئیات گم نشوم.

این توضیح و مثال همچنین به این معنی است که شما می‌توانید تفکر مدیریت محور داشته باشید و در مواقعی که رهبر تیم در دسترس نباشد می‌توان روی شما حساب کرد.

۱۹. بسیار درون‌گرا یا برون‌گرا

به عنوان نمونه: هرکسی که مرا می شناسد می‌داند که من چقدر درون‌گرا یا برون‌گرا هستم. این می‌تواند گاهی اوقات یک مزیت باشد، اما من می‌دانم که می‌تواند یک ضعف نیز باشد. من در این مورد از همکاران و مدیران قبلی بازخورد دریافت کرده‌ام و برای یافتن تعادل سالم بین شخصیت و شغلم تلاش کرده‌ام.

این توضیح همچنین به این معنی است که شما می‌توانید بیش از حد در صورت برون گرا بودن یا کمتر از حد انتظار در صورت درون گرا بودن، باشید.

۲۰. یک مهارت سخت خاص

به عنوان نمونه: من هنوز با جدیدترین زبان برنامه نویسی آشنا نیستم که اگرچه در حال حاضر ضروری نیست، چیزی است که می خواهم روی آن کار کنم، زیرا می‌دانم که می‌تواند در آینده برایم مفید باشد. من به دنبال دوره‌های آنلاین هستم تا بتوانم در اسرع وقت یادگیری را شروع کنم.

برای انتخاب مهارت‌های خاص مخصوص حرفه و تخصص خود که می‌توانید در مورد آنها در مصاحبه شغلی خود صحبت کنید به فهرستی را که در بالا ارائه کردیم، مراجعه کنید.

در پایان

صحبت‌کردن درباره نقاط ضعف در روز مصاحبه راحت نیست. افراد برای روز مصاحبه به مهارت‌ها و استعدادهایشان فکر می‌کنند. غافل از اینکه در چنین شرایطی انتخاب نقاط ضعف و نحوه بیان آنها به‌اندازه بیان دستاوردهایشان اهمیت دارد. کارفرما با پرسیدن درباره ضعف‌ها، میزان خودآگاهی و تلاش فرد برای مقابله با ضعف‌هایش را محک می‌زند. راز موفقیت در این آزمون شناسایی نقاط ضعف و بیان آنها به‌گونه‌ای است که گویای نقاط قوت شما باشند.

Visits: 2

  • نویسنده : زینب اندجی گرمارودی