آنروا: اسرائیل اجازه ورود سوخت به شمال نوار غزه را نداده است
آنروا: اسرائیل اجازه ورود سوخت به شمال نوار غزه را نداده است
سخنگوی آژانس امداد و کاریابی برای پناهندگان گفت که ارتش صهیونیستی به دقت کامیونها را تفتیش می‌کند و تا کنون اجازه نداده است سوخت به شمال نوار غزه برسد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم ابوخلف سخنگوی آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای پناهندگان «آنروا» امروز دوشنبه خبر داد که مسئولان اسرائیلی تا کنون اجازه نداده‌اند سوخت وارد شمال نوار غزه شود.

ابوخلف با اشاره به اینکه  دوره آتش‌بس برای گردآوری اطلاعات و تعیین میزان نیازمندیهای نوار غزه به ویژه شمال آن کافی نیست، گفت: تا کنون نتوانسته‌ایم درباره شمال اطلاعاتی جمع کنیم. البته اولویت، ارائه کمکهای انسانی از جمله آب، غذا و دارو به شهروندانی است که از هفت اکتبر از آن محروم بوده‌اند».

دفتر امور هماهنگیهای بشردوستانه سازمان ملل شامگاه شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در روز دوم آتش بس حماس و اسرائیل ۱۱ آمبولانس، سه اتوبوس و یک اتوبوس با تختخواب مسطح به غزه رفتند تا سایر مجروحان باقیمانده در بیمارستان الشفاء را تخلیه کنند.

بنا به اعلام سازمان ملل از روز اول آتش بس ۲۰۰ کامیون به گذرگاه مرزری نیتزانا در مصر رفته و ۱۸۷ کامیون تا ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت محلی وارد غزه شده‌اند. سازمان ملل همچنین گفته که تا کنون ۱۲۹ هزار لیتر سوخت نیز به نوار غزه ارسال شده است.

هلال احمر فلسطین پیش از این طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این سازمان ۱۸۷ کامیون را تحویل گرفته و به سمت شهر غزه روانه کرده است.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در مجموع از روز ۲۱ اکتبر تا کنون ۱۹۴۶ کامیون حامل کمکهای بشردوستانه شامل مواد غذایی، غیرغذایی، آب و اقلام پزشکی را از طریق گذرگاه رفح در جنوب غزه دریافت و توزیع کرده است.

شبکه خبری العربیه به نقل از ابوخلف گزارش داد، کامیونهایی که تا به امروز وارد نوار غزه شده است، یا متعلق به آنروا بوده، یا هلال احمر یا سایر نهادهای امدادرسانی».

ابوخلف همچنین درباره تعداد کامیونهای حامل کمکهای انسانی به نوار غزه گفت: در روز اول آتش‌بس، ۱۳۷ کامیون، روز دوم ۱۸۷ و روز گذشته نیز به تعداد دو روز اول کامیون وارد این منطقه شد.

این مقام انروا خاطر نشان کرد: ارتش اسرائیل به دقت کامیونها را تفتیش می‌کند و تا کنون اجازه نداده است سوخت به شمال نوار غزه برسد.

Visits: 1