آتش‌بس غزه یک روز دیگر تمدید شد
آتش‌بس غزه یک روز دیگر تمدید شد
صبح امروز (پنجشنبه)، با اتمام آتش‌بس 6 روزه، جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این توافق برای یک روز دیگر ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، «۳۰ اسیر فلسطینی در ازای ۱۰ گروگان در غزه، به‌اضافه ۲ شهروند روسی و ۳ تایلندی آزاد می‌شوند»، سخنگوی وزارت خارجه قطر بامداد پنج‌شنبه این خبر را اعلام کرد و ساعت ۰:۷:۰۰ صبح پس از منقضی شدن ۶ روز آتش‌بس موقت، ارتش رژیم صهیونیستی و حماس از تمدید آن برای یک روز دیگر خبر دادند.

بنا بر گزارش شبکه الجزیر، ارتش اسرائیل اعلام کرد که آتش‌بس موقت در نوار غزه «با توجه به تلاش‌های میانجیگران برای ادامه روند آزادسازی گروگان‌ها و مشروط به شرایط توافق» ادامه خواهد داشت.

حماس نیز در بیانیه‌ای جداگانه تصریح کرد که توافق برای تمدید آتش‌بس موقت که از روز جمعه هفته گذشته آغاز شد، ادامه دارد و گزارش‌ها حاکی از آن است که وقفه در درگیری‌ها میان دو طرف برای مدت ۲۴ ساعت ادامه خواهد داشت.

همزمان با سومین ورود «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی از زمان آغاز عملیات «طوفان الاقصی»، بامداد امروز شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داده بود که «امکان آتش‌بس موقت دو روزه در نشست امنیتی اسرائیل بررسی می‌شود».

قطر که نقش میانجی میان حماس و تل‌آویو را ایفا می‌کند گفته بود که توافق آتش‌بس موقت تحت همان شرایط گذشته تمدید شده است؛ این آتش‌بس در حالی برای مدت ۲۴ ساعت تمدید شده است که تنها یک ساعت قبل از منقضی شدن، هیچ چشم‌اندازی برای ادامه آن وجود نداشت زیرا دو طرف در زمینه فهرست جدید اسرائیلی‌هایی که قرار است آزاد شوند، به توافق نرسیده بودند.

Visits: 2