۳ اقدام برای ایجاد بازار باثبات و عرضه مناسب میوه در‌ شب یلدا‌
۳ اقدام برای ایجاد بازار باثبات و عرضه مناسب میوه در‌ شب یلدا‌
مسئولان تأمین و تنظیم بازار میوه، با تشریح 3 اقدام برای فراوانی عرضه و کنترل قیمت میوه در بازار شب یلدا، از شهروندان خواسته‌اند تخلفات گرانفروشی را به سامانه 124 اطلاع دهند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مسوولان می‌گویند ‌«عرضه گسترده میوه از ۲۷ آذر» و «تشدید نظارت بر بازار» انجام می‌شود تا بازار میوه در شب یلدا نوسان قیمت و یا کمبود نداشته باشد.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران، مصطفی دارایی‌نژاد، از «ذخیره ۵۰۰۰ تن میوه» از جمله انار، کیوی، نارنگی، پرتقال، سیب و هندوانه و توزیع از ۲۷ آذر برای تنظیم قیمت‌ها خبر داد.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی هم گفته است طرح «تشدید نظارت بر بازار ویژه شب یلدا» برای نظارت بر قیمت های میوه، محصولات پروتئینی، آجیل  از دیروز آغاز شده است و شهروندان هم می‌توانند تخلفات را به سامانه ۱۲۴ شکایت کنند.

سالهای گذشته با نزدیک شدن  به شب یلدا و با افزایش تقاضا، قیمت میوه افزایش می‌‌یافت، سیستم‌های نظارتی اعلام می‌کردند نظارت بر همه فروشندگان امکانپذیر نیست و باید عرضه فراوان قیمت‌ها را بشکند.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران روز گذشته از افزایش عرضه میوه مخصوص شب یلدا در روزهای پایانی ماه خبر داده و گفته است در حال حاضر نیز روزانه ۲ تا ۳۰۰۰ تن سیب، انار، هندوانه و… ورودی میدان مرکزی میوه و تره بار داریم.

مدیرکل دفتر امور سبزی‌ و گیاهان جالیزی وزارت جهاد کشاورزی حسین اصغری هم از عرضه ۱۷۰ هزار تن هندوانه پاییزی برای شب یلدا خبر داده و گفته است که برآورد تقریبی نیاز مصرف هندوانه در شب یلدا حدود ۱۲۰ هزار تن است.

Visits: 2