۱۳۰۰ واحد نهضت ملی مسکن آماده بهره‌برداری شد
۱۳۰۰ واحد نهضت ملی مسکن آماده بهره‌برداری شد
معاون تعاون وزیر کار گفت: یک برش 200 هزار واحد مسکونی برای استان‌ها در قالب نهضت ملی مسکن تعریف شده است که 1300 واحد آن آماده بهره‌برداری شده و باید وزارت نیرو انشعابات برق و آب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار این واحدها قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی مسکنی در جمع خبرنگاران در مورد سهم تعاون از حساب‌های پیشرفت و عدالت استانی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال هر گونه تسهیلات تکلیفی از جمله تسهیلات حساب پیشرفت و عدالت استانی قرار است ۲۵ درصد به بخش تعاون اختصاص پیدا کند.

معاون تعاون وزیر کار اظهار داشت: دبیرخانه حساب پیشرفت و عدالت در وزارت اقتصاد قرار دارد، پارسال دبیرخانه آن در وزارتخانه تعاون بود و در مورد زمان تخصیص منابع به حساب‌های پیشرفت و عدالت باید از وزارت اقتصاد سؤال شود.

مسکنی در مورد نقش تعاونی‌ها در نهضت ملی مسکن گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امضا شده سهم بخش تعاون ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بود که ۶۲ هزار واحد آن شروع به احداث شده و اولین واحدهای مسکونی در قالب تعاونی‌های نهضت ملی مسکن به تعداد ۱۳۰۰ واحد آماده افتتاح و بهره‌برداری شده است.

وی اضافه کرد: یک برش ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای استان‌ها در قالب نهضت ملی مسکن تعریف شده است که ۱۳۰۰ واحد آن آماده بهره‌برداری شده و باید وزارت نیرو انشعابات برق و آب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار این واحدها قرار دهد که در این صورت در اولین فرصت به بهره‌برداری می‌رسد.

Visits: 3