۷۹۰ هزار ایرانی نوروز امسال زائر شاهچراغ (ع) شدند
۷۹۰ هزار ایرانی نوروز امسال زائر شاهچراغ (ع) شدند
معاون فرهنگی آستان حضرت احمدبن موسی (ع) گفت: نوروز امسال از ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳، حدود ۷۹۰ هزار نفر به حرم مطهر شاهچراغ (ع) مشرف شدند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،حجت‌الله طلایی روز سه‌شنبه افزود: حرم مطهر شاهچراغ (ع) در این مدت میزبان ویژه برنامه‌های فرهنگی در تقارن بهار قرآنی و طبیعت بود و بسیاری از روزها شمار زائران این آستان مطهر به بیش از ۵۰ هزار نفر و تا ۶۷ هزار نفر رسید.

وی با اشاره به آذین بندی و تدارک هفت سین در سه نقطه حرم مطهر، بیان کرد: آیین تحویل سال نو در حرم مطهر از پنج تا هفت صبح برگزار شد و تنها در این ۲ ساعت بیش از ۱۳ هزار زائر به شاهچراغ (ع) مشرف شدند.

معاون فرهنگی آستان حضرت احمدبن موسی (ع) اضافه کرد: حرم مطهر شاهچراغ (ع) در روز عید نوروز نیز (یکم فروردین) ۴۷ هزار و ۳۱۴ نفر زائر داشت.

طلایی ادامه داد: سفره‌های افطاری ساده از ابتدای ماه مبارک رمضان در حرم مطهر برپا است و هر روز بیش از ۲ هزار نفر بر سر این سفره اطعام می‌شوند.

وی درباره برنامه‌های فرهنگی آستان حضرت احمدبن موسی (ع) در این ایام گفت: ویژه برنامه کودک و نوجوان در قالب غرفه‌هایی در صحن و بوستان کودک حرم مطهر برپا شده و تا پایان رمضان با حضور مبلغان جهادی متخصص میزبان برنامه‌های نقاشی و عروسک گردانی، بازی، روایتگری داستان‌های قرآنی و زندگی احمدبن موسی (ع) و قصه‌خوانی است.

طلایی افزود: برنامه‌های مفاهیم قرآنی، انس با قرآن کریم، کارگاه‌های مادرانه و دخترانه، تربیت فرزند و سبک زندگی با استفاده از مفاهیم نهج البلاغه و صحیفه سجادیه نیز چهار روز در هفته ویژه بانوان در حرم مطهر احمدبن‌ موسی (ع) برپا است.

معاون فرهنگی آستان حضرت احمدبن موسی (ع) گفت: جزء‌خوانی قرآن کریم در حرم مطهر احمدبن موسی (ع) هر روز ساعت یازده با حضور قاریان کشوری برپا است و به صورت زنده از شبکه های استانی فارس و شبکه چهار سیما پخش می‌شود و برای نخستین بار در فارس مراسم دعای ابوحمزه ثمالی هر شب در دارالعباده حرم مطهر برپا است.

وی اضافه کرد: میزهای خدمت مشاوره خانواده و مذهبی نیز تا پایان رمضان هر روز از ساعت ۱۶ تا پاسی از شب در صحن حرم مطهر شاهچراغ (ع) مستقر است.

Visits: 2