۵۷۷۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
۵۷۷۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پرداخت پنج هزار و ۷۷۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان امسال در استان، گفت: در این زمینه افزون بر ۷۹۷ میلیارد ریال اعتبار در سرفصل‌های حمایتی، اشتغال، فرهنگی و مسکن مددجویی ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،قباد مبشری روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان در یاسوج، اظهار کرد: صندوق امداد ولایت در مدت فعالیت خود در امر قرض الحسنه بسیار فعال بوده و در راستای ترویج فرهنگ قرض الحسنه و بانکداری اسلامی قدم‌های مثمر ثمری برداشته است.

وی با اشاره به پرداخت پنج هزار و ۷۷۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان امسال در استان، افزود: از میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان در سال جاری، ۴۵۰۹ مورد تسهیلات در زمینه‌های حمایتی با هم افزایی با بانک‌های مهر و رسالت بود.

مبشری تصریح کرد: در زمینه اشتغال و خودکفایی۷۲۷ مورد تسهیلات با اعتبار ۱۴۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، در زمینه مسکن ۳۰۹مورد با اعتبار ۵۱ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال و در زمینه فرهنگی نیز ۲۳۳ مورد با اعتبار ۴۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال انجام شد.

وی راه اندازی شبکه دیجیتال افتتاح حساب صندوق جهت رفاه حال مشتریان و مددجویان بدون مراجعه به صندوق امداد ولایت، استفاده از درگاه‌های همراه بانک، تلفن بانک، اینترنت بانک و درگاه‌های خدمات رسانی به عموم مردم به ویژه مددجویان، ایجاد و راه اندازی باجه صندوق امداد ولایت در تمامی ادارات تابعه کمیته امداد به منظور ارائه خدماتی از قبیل پرداخت تسهیلات، صدور کارت بانکی، افتتاح حساب و ارائه سایر خدمات بانکداری الکترونیکی در ادارات، تعامل با بانک‌های رسالت و مهر ایران جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و مشتریان را از دیگر برنامه‌های صندوق امداد ولایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: تسهیلات پرداختی صندوق امداد ولایت تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال بدون کارمزد و بالاتر از این مبلغ با کارمزد سه درصد از اصل وام پرداخت می‌شود.

مبشری ادامه داد: باتوجه به کمبود اعتبارات دولتی در کمیته امداد و سیل گسترده متقاضیان جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه، از تمامی هم استانی‌های نیکوکار دعوت می‌شود با سپرده گذاری در صندوق امداد ولایت و مشارکت در طرح‌های این صندوق، کمیته امداد را در ارائه خدمات هرچه بهتر به مددجویان یاری کنند.

گفتنی است؛ در این مراسم، ساختمان صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، به آدرس میدان امام حسین (ع)، گلستان ۱۵، خیابان شهید دستجردی روبروی اداره دارایی به بهره برداری رسید.

هم اینک هشت هزار و ۵۰۰ یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند.

بیش از ۴۷ هزار خانوار با جمعیتی افزون بر ۱۱۲ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

Visits: 2