۴ مدال سهم شناگران ایرانی در روز نخست رقابت‌های آسیایی
۴ مدال سهم شناگران ایرانی در روز نخست رقابت‌های آسیایی
روز نخست مسابقات شنای قهرمانی رده‌های سنی آسیا با کسب سه برنز و یک نقره توسط ملی‌پوشان ایران به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۷ الی ۱۹ اسفند سال ۱۴۰۲ در شهر کلارک فیلیپین برگزار می‌شود که رقابت‌های شنا این دوره از مسابقات ۷ الی ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ پیگیری خواهد شد.

صبح دوشنبه در مرحله مقدماتی نخستین روز ۹ شناگر ایران موفق شدند جواز حضور در فینال مواد مختلف را کسب کنند. در جریان رقابت‌های مقدماتی صبح امروز محمد قاسمی با ثبت زمان ۰۳:۵۹.۰۱ دقیقه برای نخستین بار در ایران موفق شد ۴۰۰ متر آزاد را در زیر ۴ دقیقه شنا و رکورد این ماده را جابه‌جا کند. محمدمهدی غلامی نیز در ماده‌های ۲۰۰ متر مختلط انفردی و ۵۰ متر کرال پشت رده‌ سنی ۱۳–۱۴ سال موفق به رکوردشکنی شد.

دومین نماینده ایران در مرحله فینال روز نخست این مسابقات آراد مهدی‌زاده بود که در ماده ۱۰۰ متر قورباغه رده سنی ۱۵-۱۷ سال با زمان ۰۱:۰۴.۸۲ دقیقه هشتم شد.

متین سهران نیز در ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی در رده سنی بالای ۱۸ سال به آب زد که با ثبت زمان ۰۲:۰۷.۸۰ دقیقه هشتم شد و به کار خود پایان داد.

در ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی رده سنی ۱۳–۱۴ سال غلامی که در مرحله مقدماتی موفق به جابجایی رکورد این ماده در این رده سنی شده بود، علاوه بر جابه‌جایی دوباره رکورد این ماده بر سکوی دوم ایستاد. غلامی ۲۰۰ متر را در مدت زمان ۲:۰۹.۸۵ دقیقه شنا کرد. این نخستین بار است که یک شناگر نوجوان این ماده را زیر ۲ دقیقه و ۱۰ ثانیه شنا می‌کند. با این نتیجه غلامی نخستین مدال نقره تیم ملی شنای ایران را در این مسابقات کسب کرد.

در ادامه غلامی در ماده ۵۰ متر کرال پشت رده سنی ۱۳–۱۴ سال بار دیگر موفق به کسب مدال شد. او در مدت زمان ۰۰:۲۷.۷۹ ثانیه این مسافت را شنا کرد و علاوه بر جابه‌جایی رکورد این ماده بر سکوی سوم ایستاد. وی در مرحله مقدماتی رکورد این ماده را جابجا کرده بود که در فینال باردیگر این زمان را بهبود بخشید.

۲ نماینده شنای ایران در ماده ۵۰ متر کرال پشت رده سنی بالای ۱۸ سال نیز در فینال این رشته به آب زدند که هومر عباسی با زمان ۰۰:۲۶.۲۱ ثانیه در جایگاه چهارم قرار گرفت.

شناگران ایران در ماده تیمی نیز عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. ملی‌پوشان ایران در ماده ۴ در ۱۰۰ متر آزاد تیمی رده سنی ۱۴-۱۳ سال با ترکیب یاشار سلیمانی، رایان زارع، شنتیا نظری و محمدمهدی غلامی موفق شدند با ثبت زمان ۰۳:۴۳.۸۵ دقیقه بر سکوی سوم این ماده بایستند.

در آخرین ماده روز نخست نیز تیم ۴ در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی بالای ۱۸ سال ایران متشکل از مهرشاد افقری، سامیار عبدلی، متین سهران و هومر عباسی به آب زد. ملی‌پوشان شنای ایران در این ماده با ثبت زمان ۰۳.۲۶.۶۲ دقیقه در جایگاه سوم قرار گرفتند و مدال برنز این رده سنی را کسب کردند.

Views: 3