۱۳۰ کودک کار کهگیلویه و بویراحمدی در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند
۱۳۰ کودک کار کهگیلویه و بویراحمدی در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری اردوی دو روزه برای کودکان کار در اردوگاه شهید بهشتی یاسوج با همکاری سازمان بهزیستی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت دبیقی بر لزوم توجه بیشتر به کودکان کار از برگزاری کلاس‌های آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ،ورزشی در این دو روز خبر داد گفت :آموزش و پرورش استان با تمام ظرفیت‌های موجود در راه ریشه کن کردن معضلات این کودکان آمادگی همکاری با دستگاهای اجرایی معین در این ارتباط است.

دبیقی گفت: امسال ۱۳۰دانش آموز به اردوی پیاده روی اربعین اعزام کردیم که تعداد زیادی از این تعداد کودکان کار و بی سرپرست و بد سرپرست بودند.

وی با بیان اینکه کودکان کار از میان معضلات اجتماعی مانند فقر اقتصادی و فرهنگی، مهاجرت، اعتیاد و طلاق به سطح خیابان می‌آیند، افزود: از طرفی کودکان کار از همان سنین ابتدای عمر در معرض انواع آسیب های اجتماعی مانند مواد مخدر و بزهکاری هستند و مساله مهم اینکه نتیجه این آسیب ها در بزرگسالی منجر به ارتکاب آنان به جرائم مختلف می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: در حوزه کودکان کار، ابتدا باید زیرساخت‌ها مهیا شود و سپس دستگاه‌های نظارتی، اجرایی، سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌ها در قالب کارگروه هایی به مرور زمان و بر اساس برنامه ریزی اصولی و هدفمند از این کودکان حمایت کنند.

 دبیقی با انتقاد از اینکه هنوز به کودکان کار در استان به عنوان آسیب جدی نگاه نمی شود، هشدار داد: چنانچه برنامه ریزی و اقدام موثر در این حوزه صورت نگیرد به زودی وضعیت استان در حوزه آسیب های اجتماعی غیر قابل کنترل خواهد شد و دیگر نمی‌توان این مساله را مدیریت کرد.

Visits: 1