۱۲۷ هزار نفر از جاذبه های کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند
۱۲۷ هزار نفر از جاذبه های کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد گفت: ۱۲۷ هزار و ۷۸۰ گردشگر از جاذبه‌های گردشگری این استان در ایام تعطیلات نوروزی امسال و تا صبح امروز پنجم فروردین بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،سعید طالبیان پور روز یکشنبه اظهار داشت: این رقم نشان دهنده استقبال چشمگیر گردشگران از این استان در مقایسه با سال های گذشته است.

وی آب و هوای مناسب، تنوع جاذبه های گردشگری، افزایش تبلیغات را از دلایل استقبال گردشگران اعلام کرد.

طالبیان تصریح کرد: در نوروز ۱۴۰۳، بیش از ۴۴ هزار نفر در مراکز اقامتی رسمی استان اسکان داده شدند و ظرفیت مراکز اقامتی غیررسمی نیز به طور کامل تکمیل شد.

وی اضافه کرد: کهگیلویه وبویراحمد هم اکنون با هفت هتل، سه هتل آپارتمان، پنج مهمان پذیر، ۶ سفرخانه سنتی، ۲۴ اردوگاه خصوصی، ۱۲ مجتمع اقامتی و تفریحی، ۱۲ مجتمع بوم گردی و ۳۱ خانه مسافر در عید نوروز از گردشگران پذیرایی خواهد کرد.

سعادت ارجمند کارشناس اداره تعاون و رفاه آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ۱۲ پایگاه و ۱۴۵ مدرسه در قالب ۱۰۰۰ اتاق جهت اسکان نوروزی توسط آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستانها و مناطق پیش بینی شده است که تا ۱۳ فروردین ماه پذیرای میهمانان و گردشگران نوروزی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه، افزون بر ۷۷۰ اثر تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده در کنار جاذبه های مردم شناسی چون پوشش ها و گویش های محلی و آواها و نواهای محلی یکی از مقاصد گردشگری جنوب کشور محسوب می شود.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار کیلومتر مربع وسعت بین استان‌های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و خوزستان واقع شده است.

Visits: 2