۱۱۰۰ پروژه نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد اولویت‌بندی و تکمیل می‌‌شوند
۱۱۰۰ پروژه نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد اولویت‌بندی و تکمیل می‌‌شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه‌های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد اولویت بندی و تکمیل می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، علی محمد روستا در سفر یک روزه خود به این شهرستان در بازدید از طرح‌های مسکن ولایت و بسیجیان شهر دهدشت گفت با برنامه ریزی و حمایت نهادهای خدمات رسان، زیرساخت‌ها در کمترین زمان ممکن به صورت جهادی تامین می‌شود.

معاون عمرانی استانداری گفت: طبق قانون وقتی زمینی به شهر الحاق می‌شود باید دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله آب‌، برق، گاز و شهرداری تمامی زیرساخت‌ها را فراهم کنند و امکانات لازم را برای ساخت آنها به کار گیرند.

وی در بازید از سد سرپری دهدشت گفت: این سد سال ۱۳۹۰ کلنگ زنی شده و در یک سال اخیر به اندازه یازده سال کار شد و پیشرفت فیزیکی پروژه از ۲۴ درصد به بالای ۵۰ درصد رسید.

روستا با اشار به تاثیرگذاری سد سرپری در ۵ روستای پایین دست تصریح کرد: تامین آب کشاورزی ۴۵۰ تا ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی، تامین آب حوزه گردشگری و توسعه آبزی پروری و پرورش ماهی از مهمترین اهداف این سد است.

معاون عمرانی با بیان اینکه این سد در صورت تامین اعتبار تا شهریور ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد افزود: از سال ۹۰ تاکنون ۵۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است که برای تکمیل آن۲۰۰ میلیارد تومان دیگراعتبار نیاز است.

روستا احداث سد آبریز را از دیگر ضرورت های مهم در این منطقه عنوان کرد و گفت: این سد حق مردم استان است و باعث رونق اقتصادی خواهد شد.

وی در بازدید میدانی از جاده پاتاوه -دهدشت این پروژه مهم ملی تازه افتتاح شده استان خاطر نشان کرد: این محور جزء اساسی‌ترین پروژه‌های استان در حوزه راه است البته برخی از موارد این پروژه ملی نیاز به بررسی مجدد دارد.

این مسوول در بازدید از جاده دهدشت به طولیان با اشاره به اینکه این پروژه هم اکنون تعطیل است طی تماس تلفنی با مدیرکل راه و شهرسازی تاکید کرد هر چه سریعتر پروژه تعیین تکلیف و کار نصب علائم هشدار دهنده و تابلوها برای جلوگیری از تصادفات در این مسیر انجام شود.

روستا با بیان اینکه کار حوزه عمرانی استانداری میدانی است و تمامی مدیران به مناطق استان سرکشی و بازدید می‌کنند، گفت ماموریت ما در این دولت تمام کردن پروژه های به جا مانده و نیمه تمام تاثیر گذار در کار مردم است.

معاون عمرانی استانداری تعداد پروژه‌های بلاتکلیف، نیمه تمام و در دست اجرای استان را بیش از یکهزار و ۱٠٠ پروژه عنوان و بیان کرد: تکمیل این پروژه‌ها در اولویت است و سعی کردیم از تعریف پروژه جدید جلوگیری کنیم مگر پروژه زیرساختی باشد.

Visits: 2