یک توصیه مهم به امام جمعه جدید گچساران از حجت‌الاسلام حجازی
یک توصیه مهم به امام جمعه جدید گچساران از حجت‌الاسلام حجازی
امام جمعه گچسارن توصیه‌ای مهم به امام جمعه جدید این شهرستان کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ سید امین‌الله حجازی، امام‌جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته گفت: ایام مسرت‌بخش هفته وحدت، میلاد خجسته پیامبر اکرم (ص)و امام جعفر صادق علیه‌السلام را به همه مؤمنین و مؤمنات تبریک عرض می‌کنم، پیامبر اکرم(ص) حقیقتاً پیامبر مهرورزی است و باید تلاش کنیم دشمن را ناکام کنیم چرا به روش‌های مختلف فتنه‌انگیزی می‌کند.

حجت‌الاسلام حجازی گفت: شیعه و سنی اشتراکات بسیاری باهم دارند درحالی‌که دشمن به دنبال تفرقه و اختلاف بین شیعه و سنی است و نباید در این خصوص میدان به دشمن داد. سیزدهم مهرماه روز نیروی انتظامی است و این روز را به همه ملت، دولت و نیروهای مقدر مسلح تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امام‌جمعه گچساران تصریح کرد: کشوری که جایگاه و شأن نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی خودش را نداند قطعاً ذلیل خواهد شد. نیروی انتظامی چشم و آبروی مملکت است و باید بیش از گذشته نیروهای مسلح کشور نیز تقویت شوند.

خطیب جمعه گچساران در ادامه بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند نیروی انتظامی یکی از ستون‌های مهم استوار امنیت کشور است و باید نیروی انتظامی را تقویت کنیم، از پنجم تا ۱۱مهرماه هفته گردشگری نام‌گرفته است. مقام معظم رهبری فرمودند که مسئولین ما اگر از همین صنعت گردشگری استفاده بهینه و تبلیغات مناسب کنند کشور را از سایر مقوله‌ها بی‌نیاز می‌کنند. لذا می‌شود از این صنعت درآمدهای کلانی به دست آورد و بخشی از مشکلات دیگر کشور را مرتفع کرد.

وی افزود: عزیزان شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور برنامه‌ای برای جابجایی ائمه جمعه دارند و چنین برنامه‌ای کشوری است قبلاً چند بار بحث جابجایی بنده انجام و به دلایلی نیز به تأخیر و تعویق افتاد. بنابراین این موضوع اخیراً مطرح شد که بنا بر اعمال و اجراشده است و بنده هم بیان کردم که آماده (تکریم و معارفه)هستیم.

حجت‌الاسلام حجازی ادامه داد: مردم فرهیخته، مؤمن و انقلابی گچساران تا این لحظه نیز با پیام، تماس، حضوری و…بیان کردند که وقتش نیست و اصرار کردند که خداحافظی نکنید و بنده عرض کردم که این هفته را خداحافظی نمکینم و اما کاملاً آماده‌ایم که اگر هفته آینده امام‌جمعه جدید تشریف آوردند ایشان نماز جمعه را اقامه کنند.

امام‌جمعه گچساران اظهار کرد: بنابراین از مردم فرهیخته، انقلابی و ولایت مدار شهرستان گچساران و خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران، مسئولین محترم و از همه برادران و خواهران صمیمانه تشکر می‌کنم و از اینکه ۱۱سال سختی‌ها و زحمات بنده را تحمل کردند، قدردانی می‌کنم.

خطیب جمعه گچساران در ادامه بیان کرد: خداوند عنایت کرده و به‌واسطه پدر و مادرم روحیه‌ای قرص و قوی دارم و لذا با عنایت امام زمان (عج) خودم را بنده خدا می‌دانم بنابراین خواهش می‌کنم مردم مؤمن و فرهیخته گچساران اگر نسبت به حقیر لطفی دارند فقط دعا کنند و بیش از دعا هم توقع ندارم.

وی افزود: قول می‌دهم کوچک‌ترین ذره‌ای ناامنی از این باب در شهرستان فرهیخته گچساران وجود ندارد و ما باید کاملاً مطیع قانون و مبانی دینی باشیم. بنده در سن ۱۶سالگی در تظاهرات انقلابی ضد رژیم پهلوی شرکت می‌کردم در دفاع مقدس تا جایی که امکان داشت حضور داشتم و در جنگ شناختی هم حضور فعال و همیشگی دارم.

حجت‌الاسلام حجازی گفت: نکته‌ای که بسیار مهم است و آن را با عالم هم معامله نمی‌کنم بحث ولایت است. ولایت متصل به ولایت الله است، ولایت‌فقیه زیرمجموعه ولایت کبری امام معصوم علیه‌السلام است. ولایت‌فقیه گره به ایمان، عقیده و قیامت خورده است و گردنم را بزنند دست از ولایت درنخواهم داشت.

امام‌جمعه گچساران تصریح کرد: وقتی به گچساران آمدیم خیلی‌ها از سر دلسوزی بیان می‌کردند که نمی‌شود در این شهرستان کار فرهنگی_مذهبی کرد، اما حوزه علمیه خواهران را در این شهر تشکیل دادیم، حوزه برادران تقویت شد و اساسنامه تعریف شد چراکه طلبه باید عالم، عامل و اهل علم باشد.

خطیب جمعه گچساران در ادامه بیان کرد: مجوز احداث دانشکده علوم حدیث در گچساران از رئیس‌جمهور محترم گرفته‌شده است تا جوان دانشگاهی ما با مبانی دینی نیز آشنا شود، متأسفانه برخی از دوستان نمی‌توانند این موضوعات را تحمل کنند. گچساران شهر فرهیخته و علمی است و حق گچساران است و جوانان این شهرستان باید رشد کنند و به بنده هم خرده نگیرند که چرا زحمت درست می‌کنید اگرچه هنر، جرئت و جربزه می‌خواهد در این شهرستان کار کرد و از طرفی هم وامدار کسی نبودن هم می‌خواهد.

وی افزود: بنده وامدار هیچ شخص و گروهی نبوده و نیستم و هیچ‌کس هم نمی‌تواند بگوید که حتی پاکتی به بنده داده باشد و دلیل اینکه حُر و آزادم و به‌هیچ‌عنوان مال غیر از خدا ندارم، همین است. وقتی گچساران آمدیم بیان کردند همه امکانات در این شهرستان فراهم است اما خانه‌ای نبود، دفتری نبود، حوزه خواهران وجود نداشت، حوزه برادران با مشکلات بسیاری همراه بود و حال‌وروز مصلا هم که مشخص بود.

حجت‌الاسلام حجازی ادامه داد: امام‌جمعه جدید که به گچساران بیایند همه امکانات فراهم است، مصلای نماز جمعه در حال تکمیل شدن است از گچساران تا شیراز تا تهران رو زدم تا مشکلات شهرستان مرتفع شوند. چراکه وظیفه ترویج رشد اخلاقی و معنوی مردم راداریم.

امام‌جمعه گچساران اظهار کرد: حوزه علمیه قدیم برادران گچساران تخریب و چندطبقه احداث می‌شود و تا به‌عنوان منبع درآمدی برای نشر مباحث دینی باشد. گچساران باید رشد کند و امام‌جمعه بعدی با این شرایط که به‌هیچ‌عنوان از هیچ‌کس پاکت نگیرد، به‌هیچ‌عنوان وامدار هیچ مسئول، بازاری و… نباشد تا بتوان جرئت و جربزه کار در این شهرستان را داشته باشد.

خطیب جمعه گچساران در ادامه بیان کرد: از همه مردم مؤمن انقلابی و ولایتمدار گچساران نیز کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.

Visits: 1