گردان تک نفره که بود؟
گردان تک نفره که بود؟
سردار شهید عبدالرسول زرین معروف به گردان تک نفره دفاع مقدس و برترین تک تیرانداز جهان، از شهرستان کهگیلویه در جنگ‌های نامنظم و دیگر عملیات‌ها ضربات مهلکی به دشمن وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سردار شهید عبدالرسول زرین متولد سال ۱۳۲۰ در روستای قلعه‌گل از توابع دشمن‌زیاری در حومه شهر دهدشت از توابع شهرستان کهگیلویه به دنیا آمد.

شهید زرین معروف به گردان تک نفره دفاع مقدس، به تک تیرانداز جنگ معروف بوده و از همرزمان شهید خرازی بود.  

این رزمنده دلاور سه هزار شلیک موفق داشت که ۷۰۰ شلیک او فرماندهان اصلی بعثی و بقیه هم آتش بار‌ها و نیرو‌های اثرگذار دشمن را از پا در آورد.
 
 بعثی‌ها به او لقب صیاد خمینی داده بودند و صدام برای شکار او یک تیم ۲۰ نفره تک تیرانداز بین‌المللی را اجیر کرده بود که اتفاقا تک تیرانداز‌های آمریکایی هم جزء آن‌ها بودند، اما هر بار با تلفات سنگین بر می‌گشتند.
 
 شهید زرین از سن کودکی پدر و مادرش را از دست داد و بعد از آن تحت سرپرستی دایی خود پرورش یافت و در سن ۱۶ سالگی با نقل مکان به اصفهان در این شهر مشغول به کار در مغازه لباس فروشی شد.
 
این شهید والامقام سال ۱۳۴۲ در سن ۲۲ سالگی در شهرضای اصفهان ازدواج کرد و ثمره این ازدواج چهار پسر و سه دختر است.
 
با شروع اعتراضات و تظاهرات علیه شاه، او نیز با مردم همگام شد و در تظاهرات ضد طاغوت شرکت می‌کرد و یکی از مبارزان قبل از انقلاب علیه حکومت پهلوی بود.
 
وی پس از پیروزی انقلاب با تشکیل سپاه پاسداران به عضویت سپاه درآمد.
 
شهید عبدالرسول زرین با شروع جنگ، راهی غرب کشور شد و بعد از آن به جبهه جنوب رفت و در کنار سردار شهید حاج حسین خرازی به نبرد پرداخت.
 
شهید زرین در جنگ‌های نامنظم و دیگر عملیات‌ها به عنوان تک تیرانداز شرکت و ضربات مهلکی به دشمن وارد می‌کرد.
 
او بار‌ها زخمی شده بود و ۶۰ درصد از کار افتادگی داشت، شهید خرازی معافیت او را از رزم صادر کرده بود، اما نشستن برای این رزمنده دلاور معنایی نداشت.
 
تک‌تیرانداز سرشناس، بار‌ها آتش دشمن را در ارتفاعات سخت گذر، فقط با یک بار فشار دادن ماشه اسحله‌اش خاموش کرده است.
 
او تا سال ۶۳ به طور مداوم در بیشتر عملیات‌های جنوب و غرب حضور فعال داشت و مسئولیت‌های مختلفی از جمله فرماندهی گردان و محور را بر عهده داشته و گروه‌های مختلفی را آموزش داده و به عنوان تک‌تیرانداز، بین گردان‌ها می‌فرستاد.
 
شهید زرین که به گردان تک نفره زرین معروف بود، بعد از بار‌ها مجروحیت و به یادگار گذاشتن ۷ فرزند با عشق به امام حسین (ع) در عملیات خیبر به شهادت رسید.
 
در بخشی از وصیت نامه شهید عبدالرسول زرین آمده است:
«ای امت شهیدپرور، ما به حسین (ع) اقتدا نموده و به گفته امام عزیزمان مثل حسین (ع) وارد جنگ شدیم و مثل حسین (ع) باید به شهادت برسیم و حسین (ع) به ما یاد داده است که «هیهات من الذله» که هیچ‌گاه زیر بار ذلت و خواری نرویم و این معلم ما است که راه را برای ما روشن نموده است و این خون ناقابل من از تبعیت رهبری حسین (ع) به زمین ریخته شده و حفاظت خون شهدا این است که تابع رهبر کبیر انقلاب بوده و سخنان آن بزرگوار را گوش فرا دهیم.

چرا که صحبت‌های امام از خودش نیست بلکه از قرآن است و عترت؛ مسئله دیگر این که به گفته امام عزیزمان که فرمودند: دامن زدن به اختلافات معصیت است، به اختلافاتی که شیطانی و حیوانی است دست نزنید و اعتصام بجوئیم به حبل‌الله تا بلکه با وحدت خودمان و وحدت شیعه و سنی انقلاب را به جهان صادر نمائیم.

رسول‌الله (ص) فرمودند: اتحاد مایه رحمت و تفرقه مایه عذاب در دنیا و آخرت است.
پس وحدت را حفظ نموده تا ضربه از دشمن خارجی و داخلی نخوریم و در خط ولایت فقیه که همان ولایت رسول الله و ولایت رسول الله همان ولایت الله است قرار گیریم، انشاالله.‌

ای مسئولین و‌ای کسانی که مسئولیت کار‌های اجرائی در دست شماست بدانید این کار‌ها مسئولیت و تعهد است در قبال اسلام و خدای ناکرده اگر هوای نفس بر شما غلبه کند بر زمین می‌خورید مثل بنی صدر و امثالهم، که اگر مسئولین از روی هوای نفس خود کار کنند به خون شهدا و خانواده شهدا و معلولین و مصدومین و مجروحین خیانت نموده و نه دنیا دارند و نه آخرت.

Visits: 3