گام ۲۳۶ میلیارد تومانی دولت برای خرید تجهیزات بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد
گام ۲۳۶ میلیارد تومانی دولت برای خرید تجهیزات بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این دولت اقدامات ارزشمندی در حوزه سلامت انجام شده در سال جاری ۲۳۶ میلیارد تومان هزینه تجهیزات بیمارستانی بوده که دولت آن را پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سعید جاودان سیرت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در افتتاح بخش شیمی درمانی در بیمارستان نرگسی اظهار کرد: در استان‌ما تعداد بیماران نیازمند به شیمی درمانی زیاد است.

وی بیان کرد: تعداد زیادی از بیماران ما به استانهای همجوار جهت مراحل درمان خود مراجعه می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه جا دارد از این اقدام خداپسندانه خانواده مرحومه دکتر فاطمه صالحی تقدیر کرد، افزود: با این اقدام زمینه خدمات رسانی به بیش از ۵۰ بیمار شیمی درمانی را در گچساران فراهم کردند.

جاودان سیرت عنوان کرد: در جامعه ما تعداد این افراد روز به روز در حال افزایش است.

وی با اشاره به افزایش اقدامات خیرین در حوزه سلامت استان گفت: در این دولت اقدامات ارزشمندی در حوزه سلامت انجام شده و ۲۳۶ میلیارد تومان هزینه تجهیزات بیمارستانی بوده که دولت آن را پرداخت کرده است.

این مسوول گفت: در کهگیلویه نیز امروز توسط یک خیر پایگاه اورژانس جاده ای احداث و افتتاح گردید.

وی بیان کرد: در اوایل سالجاری بیش از ۲۹پروژه ملی و استانی در حوزه درمان استان افتتاح گردید، که از مهمترین آنها می توان به بیمارستان سردار سلیمانی در بهمئی اشاره کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بخش پزشکی هسته ای و بخش درمان آن نیز افتتاح شد.

جاودان سیرت اضافه کرد: در دهه فجر امسال بیش از ۲۶ پروژه در حوزه بهداشت و درمان با اعتبار ۱۳۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی و افتتاح شده است.

وی افزود: از این تعداد بیش از ۱۵ پروژه بهداشتی و درمانی بهره برداری و ۱۱ طرح نیز کلنگ زنی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از مهم ترین آنها می توان به رادیوتراپی اشاره کرد، ما تنها استانی بودیم که بیمارستان آنکولوژی نداشت و صدور مجوز آن را در سالجاری گرفتیم.

وی افزود: در این دولت اقدامات ارزشمندی در حوزه سلامت انجام شده است، ۲۳۶ میلیارد تومان هزینه تجهیزات بیمارستانی بوده که دولت آن را پرداخت کرده است.

جاودان سیرت گفت: مجمع خیرین سلامت استان در تمام مسیر کمک حال ما بوده که جا دارد از آنها تقدیر و تشکر کرد.

Visits: 2