کهگیلویه و بویراحمد در میان ۱۰ استان برتر قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت
کهگیلویه و بویراحمد در میان ۱۰ استان برتر قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در میان استان‌های برتر در قانون خانواده و حمایت از جوانی جمعیت هستیم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد راستا در آیین واگذاری زمین به ۵۴۰ خانوار ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پویش پیامبر رحمت در آستانه ۱۷ ربیع الاول میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و همزمان با سراسر کشور در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: استان در طرح واگذاری زمین در قالب قانون جمایت از خانواده و جوانی جمعیت رتبه خوبی داریم و در میان ۱۰ استان برتر هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در همه شهرستان‌ها زمین واگذار شده است، گفت: ۶ هزار و ۹۸۰ نفر متقاضی زمین طرح خانواده و جوانی جمعیت هستند که پنج هزار و ۶۰۰ مورد تایید شده است که بیشترین متقاضیان در یاسوج است که در یاسوج مشکل داریم.

این مسوول به طرح نهضت ملی مسکن اشاره و عنوان کرد: ۱۳ هزار واحد در قالب خودمالک، بافت فرسوده، سازنده و گروه ساخت و بیش از ۷ هزار واحد روستایی در حال اجرا است که سرجمع ۲۰ هزار واحد احداث می‌شود که همزمان با برنامه دولت در حال کار هستیم.

راستا بیان کرد: مشکل زمین همچنان در مرکز کهگیلویه و بویراحمد پابرجاست اما در سایر مناطق مشکلی نداریم.

این مسوول بیان کرد: دولت در راستای فرمایش مقام معظم رهبری لایحه‌ای تصویب و تحویل مجلس شد که در سرتاسر ایران این برنامه در حال انجام است، کشوری که جمعیت جوانی ندارد پیر و ناکارآمد است.

Visits: 2