کشف ۳۵۰۰ تن شکر در یک کارخانه پس از امتناع از عرضه به بازار
کشف ۳۵۰۰ تن شکر در یک کارخانه پس از امتناع از عرضه به بازار
مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 3500 تن شکر خام از یک کارخانه کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود امراللهی مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: طی بررسی و بازرسی انجام شده از سوی بازرسان وزارت جهاد کشاورزی در استان فارس که از کارخانه‌های قند و شکر صورت گرفت، محموله شکر خام وارداتی به وزن ۳۵۰۰ تن بعد از امتناع از عرضه به بازار کشف شد.

وی گفت: ۳۵۰۰ تن شکر خام که از شهریور ماه سال جاری تحویل یک کارخانه تصفیه شکر داده شده بود که آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طی فرایندی سفید کرده و شکر سفید در شبکه رسمی به بازار ارائه کند، اما تاکنون از این موضوع امتناع کرده بود.

مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا کارخانه مشکل تعمیرات و اورهال نداشته است، اظهار داشت: کارخانه هیچ مشکلی نداشته و قرار بوده شکر خام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تصفیه و سفید کند و در قالب شبکه رسمی به بازار عرضه کند که از این کار خودداری کرده بود و بازرسان وزارت جهاد وارد عمل شده و پرونده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با جریمه پیشنهادی ۱۰ میلیارد تومانی برای رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال در راستای تامین شکر، شکر خام در ۹ استان به کارخانه‌های تصفیه شکر ارسال شده تا با فرآوری شکر سفید به بازار عرضه کنند و چنانچه هر کارخانه‌ای از عرضه شکر امتناع کند، بازرسان ما ورود کرده و پرونده تشکیل می‌دهند.

امراللهی در پاسخ به این پرسش که آیا اکنون مشکل شکر در بازار وجود دارد، گفت: از نظر تامین شکر هیچ مشکلی نداریم و ثبات و آرامش در بازار برقرار است، اما اگر کسانی بخواهند شکر احتکار کنند، با آنها برخورد می‌شود.

Visits: 1