کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت ۲۰۰ قلم کالای روغنی در کشور از امروز
کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت ۲۰۰ قلم کالای روغنی در کشور از امروز
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از امروز شاهد کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی ۲۰۰ قلم کالای روغنی در کشور هستیم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود امرالهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از کارخانه روغن نباتی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به کارگروه تنظیم بازار با توجه به کاهش قیمت جهانی روغن خام، بحث تخفیف یا کسر کردن قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی روغن برای مصرف‌کنندگان با همکاری بخش خصوصی مطرح شد.

وی ادامه داد: با توافق انجام ‌شده در این خصوص، از صبح روز پنج‌شنبه فاز عملیاتی آن آغاز شده و در این بخش بازرسان در سراسر کشور به کارخانجات تولیدی اعزام‌ شده‌اند؛ خوشبختانه این تصمیم را بخش خصوصی لحاظ کرده است.

به گفته امرالهی، قیمت گذشته روغن مایع سرخ‌کردنی ۱۳۵۰ گرمی، ۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که با این کاهش قیمت به ۸۳ هزار و صد تومان تقلیل پیدا کرده است؛ همچنین قیمت روغن مایع سرخ‌کردنی ۱۶۲۰ گرمی ۱۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان بود که به ۱۰۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. قیمت‌های روغن مایع آفتابگردان ۸۱۰ گرمی حاوی ویتامین د ۳، ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان بود که تقلیل و به ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: این کاهش قیمت در حدود ۲۰۰ قلم کالای روغنی لحاظ شده و شاهد کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی آن‌ها هستیم.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی درباره وجود باقیمانده روغن در کارخانجات و اصلاح قیمت آنان نیز گفت: در این زمینه باید بخش خصوصی اصلاح قیمت در خط تولید را انجام دهد و یا می‌تواند با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی، کالاها را به فروشندگان عرضه کند.

وی با اشاره به رایزنی انجام‌شده با فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خصوص کاهش قیمت روغن نباتی، تصریح کرد: فروشگاه‌ها این محصولات را با قیمت بالاتری تهیه ‌کرده‌اند اما با توافق صورت گرفته بنا است تا این کالا را با درصد سود کمتر عرضه کنند.

امرالهی یادآور شد: مشکلی در تولید روغن نباتی در کشور وجود ندارد و با همکاری بخش خصوصی و دولتی این کاهش قیمت صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اصلاح قیمت‌های مصوب جدید توسط تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان، تصریح کرد: در غیر این صورت بازرسان ما برخوردهای لازم را انجام می‌دهند.

Views: 1