کاهش قیمت روغن نباتی در بازار کهگیلویه و بویراحمد
کاهش قیمت روغن نباتی در بازار کهگیلویه و بویراحمد
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت انواع روغن‌نباتی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، گستهم بهور در حاشیه گشت مشترک این سازمان از بازار روغن خوراکی در یاسوج اظهار کرد: کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت روغن نباتی در سطح عمده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای اعمال شده و همه فروشندگان موظف به لحاظ کردن قیمت‌های جدید هستند.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر لزوم درج قیمت جدید روی انواع روغن خوراکی، افزود: مردم در هنگام خرید دقت کنند که در این مورد خاص ملاک قیمت درج شده روی بسته‌بندی روغن‌ها نیست و فروشندگان باید قیمت جدید را با اعمال تخفیف اعلام شده درج کنند.

وی گفت: این کاهش قیمت در کارخانجات تولیدی نیز اعلام شده و روغن‌های جدیدی که بعد از روز پنج‌شنبه ۸ شهریور وارد بازار می‌شوند با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌گذاری می‌شوند.

بهور ادامه داد: قیمت گذشته روغن مایع سرخ‌کردنی ۱۳۵۰ گرمی، ۹۴ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که با این کاهش قیمت به ۸۳ هزار و صد تومان تقلیل پیدا کرده است؛ همچنین قیمت روغن مایع سرخ‌کردنی ۱۶۲۰ گرمی ۱۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان بود که به ۱۰۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. قیمت‌های روغن مایع آفتابگردان ۸۱۰ گرمی حاوی ویتامین د ۳، ۵۹ هزار و ۴۰۰ تومان بود که تقلیل و به ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: این کاهش قیمت در حدود ۲۰۰ قلم کالای روغنی لحاظ شده و شاهد کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی آن‌ها هستیم.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کارخانه تولید روغن گچساران نیز در این زمینه همکاری دارد، تصریح کرد: به طور کلی در اجرای این طرح بخش خصوصی یعنی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان همکاری لازم را داشته اما بازرسان این سازمان و گشت مشترک تنظیم بازار با هر گونه تخلفی برخورد قاطع می‌کنند و بدون ملاحظه پرونده فروشندگان متخلف به تعزیرات ارسال می‌شود.

حکیم لقمانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد نیز که در این گشت حضور داشت گفت: اداره‌کل تعزیرات بدون هیچ مماشاتی، پرونده‌های ارسالی از سازمان جهاد کشاورزی و صنعت را رسیدگی و با جرایم قانونی و سنگین با متخلفین برخورد می‌کند.

لقمانی افزود: در سطح کشور توافق لازم با تولیدکنندگان و توزیع کنندگان انجام شده و ملاک عمل تعزیرات اعمال کاهش و تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی در انواع روغن‌های نباتی است.

مدیرکل تعزیرات با اشاره به لازم‌الاجرا بودن این تصمیم و توافق در سطح کشور، تصریح کرد: در مقطعی نیز توزیع کنندگان که روغن را با قیمت کمتری خریداری کردند و شاهد افزایش قیمت آن بودیم، این محصول با قیمت جدید به فروش رسید که سود خوبی نصیب عوامل آن شد و اکنون نیز انتظار می‌رود که این کاهش قیمت اعمال شود و شاهد هیچ جریمه یا برخورد قانونی در بازار استان نباشیم.

استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های تولیدکننده روغن نباتی است که در بحران‌های کمبود روغن توانسته نیاز بازارهای استان‌های همجوار را تامین کند.

Visits: 1