چگونه از اولویت فیش عمره مطلع شویم؟
چگونه از اولویت فیش عمره مطلع شویم؟
حدود یک میلیون و 100 هزار نفر با سپرده‌گذاری در انتظار تشرف به عمره مفرده هستند، اما چگونه این افراد می‌توانند از اولویت فیش عمره خود مطلع شوند؟

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین ثبت‌نام عمره نیز سال ۹۰ انجام شد و اکنون حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر فیش عمره دارند.

در آن سال‌ها متقاضیان عمره مفرده در بانک‌های ملی و ملت ودیعه‌گذاری کردند. در آخرین ثبت‌نام هزینه سپرده‌گذاری برای عمره ۸۰۰ هزار تومان بود که البته زمان اعزام مشخص نبود. با این وجود، مسؤولان اعلام کرده بودند در صورت برداشت وجه اولیه، اولویت آنها لغو و این اقدام به منزله انصراف از اعزام است.

امسال که روابط ایران و عربستان برقرار شد، سفر عمره هم بعد از هشت سال از سرگرفته می‌شود. همچنان جزئیات این سفر از سوی سازمان حج و زیارت مشخص نشده و مسؤولان اعلام کردند که ثبت‌نام از زائران بزودی آغاز می‌شود. همچنین محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اعزام زائران به عمره از اواخر آذرماه اشاره کرده است.

با نزدیک شدن به از سرگیری عمره مفرده، ودیعه‌گذاران عمره می‌توانند با روش‌های مختلف وضعیت فیش خود را استعلام کنند. یکی از راه‌های استعلام فیش عمره، شماره‌گیری کد دستوری #۶۴۵۱۱*۴* است.

بر همین اساس، افراد پس از شماره‌گیری این کد دستوری در تلفن همراه خود، برای قبض عمره مفرده باید گزینه ۲ را انتخاب کنند. در ادامه با وارد کردن کدملی، شماره قبض و شماره شعبه نتیجه استعلام را مشاهده خواهند کرد.

اولویت‌‌بندی اعزام‌ها از یک تا ۶۰۰ است و از طرفی هم ودیعه‌گذاران تا اولویت ۴۰۰ قرار است برای تشرف به خانه خدا تا قبل از حج تمتع ۱۴۰۳ فراخوانده شوند.

برای استعلام وضعیت فیش عمره مفرده، بانک‌های ملت و ملی نیز که دو بانک عامل برای سپرده‌گذاری فیش عمره بودند، امکان استعلام فیش را قرار داده‌اند. بر همین اساس، افرادی که در این بانک‌ها ودیعه‌گذاری کرده بودند، برای مشاهده وضعیت استعلام می‌توانند به ترتیب به اینجا و اینجا مراجعه کنند.

البته برای دریافت استعلام فیش حج تمتع، زائران باید شماره زائر یا شماره ثبت‌نام را وارد کنند. در بانک ملی جست‌‍وجو بر اساس مشخصات فردی هم برای استعلام فیش عمره وجود دارد که این بخش فعال نیست و زائران تاکنون موفق به استعلام فیش عمره از آن نشده‌اند.

عمره مفرده از سال ۹۴ متوقف شد و از ان پس هیچ زائر ایرانی در قالب کاروان زیر نظر سازمان حج و زیارت به عمره مفرده اعزام نشد. با برقراری روابط سیاسی ایران و عربستان پس از هفت سال، این سفر هم در هفته‌های آینده از سر گرفته می‌شود. همچنین بر اساس آخرین تصمیم مسؤولان، حدود ۴۰۰ هزار نفر تا قبل از حج تمتع سال آینده برای انجام اعمال عمره مفرده به زیارت خانه خدا مشرف خواهند شد. هزینه این سفر نیز پس از نهایی شدن قراردادها و همچنین قیمت ارز اختصاص یافته به عمره اعلام خواهد شد.

Visits: 2