چرا شرط سنی برای معلم شدن تغییر کرد؟
چرا شرط سنی برای معلم شدن تغییر کرد؟
تعدادی از داوطلبان شغل معلمی نسبت به تغییر شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان گلایه دارند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، شرط سنی ۲۲ سال تمام برای معلم شدن و ورود به آموزش و پرورش در هزار و بیست و هشتمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد.

این موضوع با گلایه تعدادی از داوطلبان شغل معلمی مواجه شده است و در همین راستا پویشی را ثبت کردند مبنی بر اینکه «سن ۲۴ سال برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان تثبیت شود».

*چطور در آزمون استخدامی افراد ۴۰ ساله و حتی بالاتر را می‌پذیرند؟

احمدرضا یکی از امضاکنندگان این پویش به خبرنگار فارس گفت: آموزش و پرورش سال گذشته با شرط سنی ۲۴ سال تمام موافقت کرد ولی حالا دوباره شرط سنی را تغییر داده است؛ چرا مدام تصمیم آنها عوض می‌شود.

وی ادامه داد: سؤال ما این است که چطور در آزمون استخدامی افراد ۴۰ ساله و حتی بالاتر را می‌پذیرند اما در ورود به دانشگاه فرهنگیان انقدر سخت‌گیرانه رفتار می‌کنند. به نظر می‌آید که هیچ عدالتی وجود ندارد.

این جوان علاقه‌مند به شغل معلمی افزود: ما دو سال سربازی رفتیم و حالا که از سربازی برگشتیم با تغییر قانون مواجه شدیم که اصلا عادلانه نیست.

*رفتار دوگانه آموزش و پرورش برای سن معلم شدن

محمد یکی دیگر از امضا کنندگان این پویش به خبرنگار فارس گفت: در شرایطی آموزش و پرورش شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان را تغییر داده است که خیلی از افراد درخواست دارند که سن ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۶ سال شود.

وی اضافه کرد: اگر فردی با سن ۲۶ سال وارد آموزش و پرورش شود، بعد از ۴ سال، ۳۰ ساله خواهد بود و آن زمان وارد آموزش و پرورش می‌شود اما اکنون معلم با سن ۴۰ سال، ۴۲، ۴۵ سال در آزمون استخدامی آموزش و پرورش جذب شدند که اصلا منطقی نیست.

این داوطلب شغل معلمی افزود: وزارت آموزش و پرورش دوگانه عمل می‌کند و باید توضیح دهد که دلیل تغییر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان چیست؟

Visits: 8