پیشنهاد لغو روادید بین ایران و بیش از ۵۰ کشور
پیشنهاد لغو روادید بین ایران و بیش از ۵۰ کشور
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی‌ ایران گفت: ما به بیش از ۵۰ کشور پیشنهاد لغو روادید دادیم. این موضوع در دولت هم بررسی شده و مورد تأیید قرار گرفته که پس از ابلاغ رسمی به تدریج اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین صوفی، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی در حاشیه ورود به مازندران برای شرکت در همایش بین‌المللی گردشگری مازندران با محوریت روسیه و کشورهای حوزه cis در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از سیاست‌های خارجی دولت سیزدهم، افزایش تعاملات اقتصادی و فرهنگی به‌ویژه گردشگری با کشورهای مختلف با محوریت کشورهای همسایه است.

وی گفت: براین اساس برنامه‌های متعدد و متنوعی مثل لغو روادید یک طرفه و دو طرفه، برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری ایران در کشورهای هدف و سایر در حال اجرا است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی‌ ایران، تصریح کرد: تلاش‌ها در حوزه گردشگری نتیجه داد و پس از چند سال تلاش و کوشش به ویژه در یک‌سال اخیر که با مذاکرات متعدد با طرف روسی همراه بود، هفته گذشته اولین گروه توریستی ایران عازم روسیه شدند.

صوفی با اشاره به همکاری مثبت همه نهادهای موثر روسیه، گمرک، گردشگری، پلیس و سایر نهادها، بیان کرد: امروز شاهد این هستیم که نخستین گروه توریستی روسیه، شامل تور گردان‌ها، مسؤولان آژانس‌ها و راهنمایان تورهای روسیه وارد ایران شدند و طی چند روز از زیبایی‌ها، جذابیت‌ها و آثار فرهنگی، هنری، تاریخی و تمدنی ایران با محوریت مازندران بازدید خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این اقدام فصل جدید روابط گردشگری ایران و روسیه خواهد بود، ادامه داد: این افراد سفیران ایران خواهند بود و موجب معرفی بیشتر ایران به هموطنان و همزبانان خود خواهند شد

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی‌ ایران، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، لغو روادید دو طرفه، موجب افزایش توریست میان دو کشور ایران و روسیه خواهد شد، علاوه بر اینکه لغو روادید دو طرفه با کشورهای دیگر نیز در صورت توافقات دو جانبه انجام خواهد شد و در آینده نزدیک به مرحله اجرا در خواهد آمد.

صوفی در پایان گفت: ما به بیش از ۵۰ کشور پیشنهاد لغو روادید دادیم. این موضوع در دولت هم بررسی شده و مورد تأیید قرار گرفته که پس از ابلاغ رسمی به تدریج اجرایی خواهد شد.

*ایران یکی از بهترین کشورها برای گردشگری 

الیزابت نماینده آژانس توریستی استان باشقیرستان فدراسیون روسیه نیز در حاشیه ورود به مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: شرکت توریستی ما در حوزه توریسم بین‌المللی فعالیت می‌کند و برای دومین بار است که به ایران می‌آیم.

وی افزود: قصد و هدف اساسی ما از این سفر به دست آوردن دانش، آمار و اطلاعات درباره امکانات گردشگری ایران برای جلب نظر توریست‌های روسی است تا آنها هم به ایران سفر کنند و از جاذبه‌های زیبای این کشور بازدید کنند.

نماینده آژانس توریستی استان باشقیرستان فدراسیون روسیه درباره حذف روادید بین دو کشور، بیان کرد: هرچه پروتکل‌ها یا اتفاقات فرمالیته کمتری برای سفر به دو کشور صورت گیرد، سفر توریست‌ها نیز آسان‌تر خواهد بود و انگیزه آنها مضاعف خواهد شد که  به نظر این موضوع، نقش مهمی در افزایش تعداد توریست‌ها بین ایران و روسیه خواهد داشت.

الیزابت افزود: مکانیزم حذف روادید یک نقطه عطف در روابط دو کشور خواهد بود و سبب افزایش دوستی و تعامل بین ایران و روسیه می شود.

الیزابت افزود: مکانیزم حذف روادید یک نقطه عطف در روابط دو کشور خواهد بود و سبب افزایش دوستی و تعامل بین ایران و روسیه می شود.

وی با بیان اینکه ایران را تقریبا می‌شناسم و درباره این کشور اطلاعات کلی و نسبی دارم، گفت:  عاشق غذای ایرانی هستم.

نماینده آژانس توریستی استان باشقیرستان فدراسیون روسیه تصریح کرد: در گذشته به خاطر اینکه اطلاعات کافی از ایران نداشتم دیدگاهم به این کشور چندان روشنی نبود و ایران را کشوری بسته می‌پنداشتم اما وقتی در مورد این کشور در رسانه ها و شبکه های مجازی تحقیق کردم و به ایران آمدم، نظرم تغییر یافت و اکنون ایران را کشوری مهم در منطقه، آزاد با ملتی  مهمان‌نواز می‌دانم که می‌تواند یکی از بهترین مقصدها برای گردشگری باشد.

هیأت گردشگری روسیه در دو بخش دولتی و غیردولتی وارد ایران شدند و در فرودگاه امام خمینی مورد استقبال مسؤولان گردشگری قرار گرفتند.

این هیأت گردشگری بلافاصله پس از خروج از فرودگاه، راهی هتل میزبان بابلسر شدند تا شرکت کنند.

این همایش همراه با نمایشگاه صنایع دستی و پنل تخصصی است و از پنجم تا هشتم مهرماه ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است محورهای اصلی این همایش، هفت بخش مهم گردشگری سلامت،گردشگری روستایی و بوم‌گردی، فرصت‌های صنایع دستی، صنایع دستی فاخر،گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری خلاق و ماجراجویانه، و گردشگری کشاورزی و طبیعت گردی است.

بنا بر اظهارات صادق برزگر مدیرکل گردشگری مازندران از مهم‌ترین اهداف این همایش، آشنایی با ظرفیت های گردشگری مازندران، تبادل گردشگر، ارائه توانمندی‌های موجود در حوزه گردشگری سلامت، صنایع دستی بی‌نظیر و منحصر بفرد، ارائه فرصت های سرمایه گذاری در پروژه‌های گردشگری و سایر خواهد بود.

Visits: 1