پیش‌ثبت‌نام بیش از ۲۷ هزار نفر برای داوطلبی انتخابات مجلس
پیش‌ثبت‌نام بیش از ۲۷ هزار نفر برای داوطلبی انتخابات مجلس
سخنگوی ستاد انتخابات کشور از پیش‌ثبت‌نام بیش از 27 هزار نفر برای داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگویی با اشاره به روند پیش ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز روز پنجم پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی بود، از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر فرآیند پیش ثبت‌نام انجام شد که ۴ هزار و ۲۶۵ نفر متقاضی، امروز وارد سامانه پیش ثبت‌نام شدند و ثبت‌نام خودشان را تکمیل و مدارک‌شان را بارگزاری کردند.

وی افزود: در مجموع تا این لحظه و تا روز پنجم، ۲۷ هزار و ۷۳۱ نفر جمع متقاضیانی است که در حقیقت ثبت‌نام خودشان را تکمیل کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: فردا و پس‌فردا، تا روز شنبه، ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ و رأس ساعت ۶ بعد از ظهر، فرآیند پیش ثبت‌نام به اتمام می‌رسد.

اسلامی تأکید کرد: بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۳۹ درصد، ۴۰ تا ۵۰ سال، ۳۶ درصد، ۵۰ تا ۶۰ سال، ۲۰ ردصد و ۶۰ تا ۷۰ سال، ۵ درصد، گستردگی سنّی ثبت‌نام‌کنندگان را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: ترکیب جنسیتی هم، ۸۷ درصد آقایان و ۱۳ درصد خانم‌ها هستند و درباره ترکیب تحصیلی هم، کارشناسی ارشد، ۷۱ درصد، دکترا ۱۴ درصد، کارشناسی با سابقه ایثارگری و نمایندگی مجلس ۱۱ درصد و مدرک حوزوی ۳ درصد است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین در پایان به استان‌های برتر در میزان استقبال از پیش ثبت‌نام در انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: استان البرز، به ازای هر کرسی، تعداد ۳ کرسی، ۲۲۵، استان تهران، ۱۳۸، استان قم ۸۷، استان خراسان رضوی، ۸۸ و استان یزد نیز ۸۶ بوده است.

Visits: 1