پلیس فتا؛ ۴۰ میلیارد به حساب مالباختگان سایبری در کهگیلویه و بویراحمد برگشت داده شد
پلیس فتا؛ ۴۰ میلیارد به حساب مالباختگان سایبری در کهگیلویه و بویراحمد برگشت داده شد
رئیس پلیس فتا انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۴ درصد جرائم سایبری هفت ماهه سال جاری کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سید مهدی عمران‌فر از کشف ۷۴ درصدی جرایم فضای مجازی در ۷ ماه گذشته خبر داد و گفت: حدود ۴۰ میلیارد ریال مبلغ سرقت شده به حساب مالباختگان سایبری بازگشت داده شد.

رئیس پلیس فتا انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود:  کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت غیر‌مجاز حساب از طریق ارسال لینک‌های آلوده، قماربازی و هتک حیثیت و  نشر اکاذیب به ترتیب بیشترین فراوانی جرایم سایبری در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

عمران فر با اشاره به اینکه اولویت پلیس فتا پیشگیری از وقوع جرم است، گفت: با توجه به اطلاع رسانی‌ها، آموزش‌های همگانی و اقدامات آموزشی برای افزایش آگاهی شهروندان در راستای پیشگیری از وقوع جرایم، متأسفانه شاهد وقوع جرایمی هستیم که ناشی از سهل‌انگاری کاربران و توجه نکردن به هشدار‌های پلیس فتا هستند.

وی عنصر زمان را در بررسی و برخورد با کلاهبرداران اینترنتی با اهمیت برشمرد و بیان کرد: شهروندان می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز  در صورت مواجه با کلاهبرداری اینترنتی و یا برداشت‌های غیر‌مجاز از حساب‌های بانکی خود، موضوع را به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰  گزارش کنند.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

Visits: 1