پس از التهابات چند روزه، روند قیمت دلار و طلا دوباره کاهشی شد
پس از التهابات چند روزه، روند قیمت دلار و طلا دوباره کاهشی شد
با اقدامات موثر بازارساز و کاهش التهابات بین‌المللی، در معاملات امروز بازار ارز و طلا، قیمت دلار، طلا و انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا، در بخش اسکناس با افزایش ۷۰ ریالی، ۴۱ هزار و ۲۶۵ تومان و در بخش حواله‌ ۳۷ هزار و ۵۱۳ تومان کشف قیمت شد‌.

دلار در ‌‌صرافی‌ها امروز در زمان تنظیم گزارش، به قیمت ۴۰ هزار و ۸۹۲ تومان خریداری و با نرخ ۴۱ هزار و ۲۶۶ تومان فروخته شد.

همچنین ‌یورو امروز در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۳ هزار و ۵۳۶ تومان معامله شد. اسکناس درهم امارات ۱۱ هزار و ۲۳۶ تومان ارزش‌گذاری شده است.

بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد‌،‌ دلار آزاد امروز توسط دلالان مقابل صرافی‌ها ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد. این نرخ نسبت به روز گذشته با کاهش ۲۴۰ تومانی روبرو شده است.

سعید عظیمی، کارشناس ارزی در این‌باره گفت: در روزهای گذشته و با انتشار خبر آغاز حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه، نرخ انس جهانی با افزایش شدید مواجه شد و به ۲۰۰۶ دلار رسید که در ۶ ماه گذشته بی سابقه بود، دلالان داخلی با استفاده از اهرم انتظارات تورمی و اخبار جنگ به دنبال بالا بردن نرخ دلار بودند که در روز شنبه قیمت دلار تا ۵۲ هزار تومان نیز افزایش یافت، اما با اقدام موثر بازارساز و کاهش التهابات بین‌المللی، ‌دیروز‌ قیمت دلار غیر رسمی در بازار تهران‌ ۹۰۰ تومان و امروز ‌۲۴۰ تومان کاهش یافت.

* آخرین قیمت انواع سکه و طلا ‌

سکه طرح قدیم‌ در بازار امروز با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی به نرخ ۲۵ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با افت ۳۴۰ هزار تومانی به قیمت ۲۹ میلیون و ۴۳ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه در بازار با کاهش ۲۰۰ هزارتومانی به نرخ ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه نیز با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه گرمی به نرخ ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار به قیمت ۲ میلیون و ۴۷۳ هزار تومان در هر گرم داد و ستد شد‌، همچنین امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار در بازار، ۱۰ میلیون و ۷۱۹ هزار تومان نرخ‌گذاری شد. نرخ طلای آب شده نیز ۱۰ میلیون و ۷۲۷ هزار تومان بوده است.

هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) امروز هم با کاهش ۴۵ صدم درصدی ۱۹۹۷ دلار معامله شد.

با اقدام موثر بازارساز و کاهش التهابات بین المللی، طی دیروز و امروز قیمت دلار در بازار تهران، به ترتیب ۹۰۰ و ۲۴۰ تومان کاهش را تجربه کرده است.

Visits: 2