پذیرش روزانه حدود هزار زائر در موکب اوقاف خراسان رضوی در کربلا
پذیرش روزانه حدود هزار زائر در موکب اوقاف خراسان رضوی در کربلا
مدیر موکب امام رضا (ع) در کربلا گفت: در این موکب 22 مبلغ مشغول فعالیت هستند و کلیه خدمات رفاهی توسط ایشان ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،حجت الاسلام محمد صفرپور مدیر موکب امام رضا (ع) در کربلا گفت: موکب امام رضا (ع) در کربلا خدماتی، چون اسکان، پذیرایی از زائرین در سه وعده و چای و شربت و برنامه‌های فرهنگی، چون برگزاری نماز جماعت سه وعده، کار با کودک، حجاب و عفاف و فرزندآوری به زائران اربعین ارائه می‌دهد.

او افزود: از ویژگی‌های خاص خدمت رسانی موکب امام رضا (ع) اوقاف خراسان رضوی نسبت به سال‌های گذشته را اجرای عروسک گردانی با موضوع هتک حرمت به ساحت قرآن کریم در مسیر نجف به کربلا عنوان کرد و افزود: در دو روز منتهی به اربعین این اجرا در موکب انجام خواهد شد.

مدیر موکب امام رضا (ع) در کربلا با بیان اینکه کار فرهنگی با موضوع زیارت امام حسین (ع) به ویژه در اربعین، بزرگترین کار فرهنگی شیعه است که این موضوع توسط خانواده اوقاف اعم از کارمندان اوقاف، امنای بقاع و موقوفات و خادمین بقاع متبرکه و برخی متولیان در حال انجام است، ادامه داد: تقویت اعتقاد در این ایام برای انرژی گرفتن در انجام مأموریت‌های سازمانی کار ویژه و خاص است.

صفرپور بیان کرد: هر سال برای تأمین آب سرد زائران امام حسین (ع) در اربعین از مشهد آب معدنی می‌آوردیم، اما امسال با کمک مجموعه دانش بنیان دو آبسرد کن به همراه تصفیه آب در موکب مستقر و به آب شهری کربلا متصل و بعد از تصفیه و خنک شدن در اختیار زائران قرار می‌گیرد. همچنین کارخانه یخ ساز توسط موقوفه معمار خریداری شده که ظرفیت روزانه تولید ۲۰۰ قالب یخ دارد که تأمین یخ مواکب را انجام می‌دهد.

او پخت روزانه بیش از ۳ تا ۴ هزار قرص نان برای تأمین نان موکب امام رضا (ع) و دیگر مواکب و خریداری و راه اندازی دو دستگاه ژنراتور تولید برق در جهت تأمین برق موکب با توجه به قطعی مکرر برق شهر کربلا را از دیگر کار‌های خاص موکب امام رضا (ع) برای زائرین اربعین در کربلا عنوان کرد.

مدیر موکب امام رضا (ع) در کربلا تاکید کرد: همه فعالیت‌های موکب از محل عوائد واقفین خیراندیش است که با نیات خالصانه خود، امکانات و وسایل خود را در جریان اربعین به عنوان جریان جهانی و مقدمه ظهور قرار دادند و این گونه سهمی در جریان جهانی ظهور برای خود ایجاد کردند.

حجت الاسلام صفرپور با بیان اینکه سقف اسکان موکب امام رضا (ع) برای هر زائر ۴۸ ساعت است که در این مدت بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر پذیرش زائر داریم، اظهار کرد: با توجه به راه اندازی سیستم جدید اطلاعات زائر به صورت سیستمی ثبت و اصالت گذرنامه چک می‌شود و علاوه بر بحث امنیتی آمار تعداد زائران در این موکب نیز در دسترس قرار می‌گیرد.

او با اشاره به ساخت ۱۳ چشمه سرویس بهداشتی در موکب، افزود: این اقدام توسط گروه جهادی انجام شد و حدود ۱۶ روز به اربعین تیم دوم با تعداد ۸۵ نفر موکب را جهت حضور زائران راه اندازی کردند.

مدیر موکب امام رضا (ع) در کربلا ادامه داد: مهمترین، بهترین، بزرگترین و بالاترین کار فرهنگی «إِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ حَرَارَهً فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لَا تَبْرُدُ أَبَداً؛ شهادت امام حسین (ع) داغی بر دل‌های مؤمنان گذاشته که هیچ‌گاه خنک نخواهد شد.» می‌باشد و زنده نگه داشتن آن بسیاری از افت‌ها و مشکلاتی که امروز کشور ما با آن دست به گریبان است را رفع خواهد کرد.

Views: 1