پانزدهمین جشنواره گلغلتان نوزادان در امیریه دامغان انجام شد
پانزدهمین جشنواره گلغلتان نوزادان در امیریه دامغان انجام شد
پانزدهمین جشنواره بومی و محلی گلغلتان نوزادان با بخش‌های مختلفی مانند برنامه‌های فرهنگی، هنری، نمایشگاه صنایع دستی و ... در شهر امیریه دامغان آغاز به‌کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبر گزاری مهر،پانزدهمین جشنواره گلغلتان نوزادان در شهر امیریه دامغان پیش از ظهر چهارشنبه با حضور امام جمعه دامغان، فرماندار، مسئولان و اقشار مختلف مردم در عمارت سپهسالار امیریه آغاز به کار کرد.

منصور بانی مدیر اجرایی این جشنواره در حاشیه این مراسم گفت: این جشنواره شامل بخش‌های مختلف از امروز آغاز به مدت سه روز ادامه خواهد داشت همچنین اختتامیه این مراسم بومی و محلی بیست و یکم اردیبهشت ماه در امیریه دامغان برگزار خواهد شد.

بانی با بیان اینکه در اولین روز از آغاز این جشنواره نمایشگاه سوغات و صنایع دستی در ۴۵ غرفه گشایش یافت، تاکید کرد: صنایع دستی، دست بافت‌ها، ظروف، سفال، سرامیک، خوراکی‌ها و سوغات و… در زمره کالاهای به نمایش گذاشته در این نمایشگاه هستند.

وی با بیان اینکه در این آئین به صورت نمادین مراسم گلغلتان نوزادان برگزار شد، افزود: راه اندازی کارگاه گلاب گیری و برپایی سنت‌های قدیمی از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

شهردار امیریه با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ نفر از مادران برای گلغلتان نوزادشان از استان‌های مازندران، سمنان، تهران و شهرهای همجوار ثبت نام کردند، گفت: در این جشنواره نوزادان کمتر از یک سال در گل‌های محمدی غلتانده می‌شوند تا از حساسیت و آلرژی فصلی و بیماری در امان باشند.

Visits: 1