پاسداشت آغازین روز دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد
پاسداشت آغازین روز دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد
با حضور گسترده مردم و رژه نیروهای مسلح آغازین روز دفاع مقدس در بلوار بویراحمد شهر یاسوج گرامی داشته شد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم رژه به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور گسترده مردم و مسئولان در بلوار بویراحمد شهر یاسوج برگزار شد.

در این آیین استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: انقلاب ما به پشتوانه معنوی و الهی و با قدرت ملت غیور و متدین ایران آغاز شد یک حرکت بنیادین که با یک هدف مقدس بود و دشمن به دنبال جلوگیری از این حرکت بود و از شرق تا غرب در برابر این انقلاب ایستادند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک فرد نادان وارد شد و چنین روزی با حمایت غرب و شرق و نادیده گرفتن خدا به ایران اسلامی حمله کرد تا به زعم خود تهران را ظرف ۱۰ روز فتح کند.

استاندار افزود: جنگ نابرابری را آغاز کردند اما سپاه ارتش و بسیج پای کار آمدند چرا که آنها به جمهوری اسلامی و انقلاب و امام دل بسته بودند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این دفاع برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی شد افزود: دشمن با همه تجهیزات خود از بهترین توپ‌ها و تانک‌ها گرفته تا هواپیماهای فرانسوی سوپراتاندارد که آن روزها جنجال بزرگی ایجاد شده بود وارد میدان شدند آنها می‌گفتند سرنوشت جنگ با سوپر اتاندارد تنها چند روز بیشتر طول نخواهد کشید اما اکنون جمهوری اسلامی با پیروزی در دفاع مقدس در برابر همه استکبار جهانی ایستاده است.

سردار حمید خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: این هفته یادآور رشادت‌های ملت قهرمان ایران در ۸ سال دفاع مقدس است هیچ قشری بدون نقش در این دفاع مقدس نداشتیم و فلسفه آن حضور همه جانبه ملت ایران از همه قشرها بود.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در جمع نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلح جز نوامیس یک ملت بوده و بدون آن یک جامعه هرگز نمی‌تواند سر پا بماند.

این فرمانده یادآور شد: تا به امروز نیروهای مسلح لحظه‌ای از وظیفه خود سر باز نزده‌اند فراجا در همه ساعات شب و روز مشغول خدمت است دلیل آن شهدایی است که در استان تقدیم کرده‌ایم.

این فرمانده با بیان اینکه بسیج نیز در همه میدان‌ها از جمله جهاد تبیین و جهاد امنیتی در صحنه حضور دارد گفت: فرزندان شما در وزارت اطلاعات هم شبانه روز بیدار هستند و در ایجاد امنیت نقش آفرینی می‌کنند و امروز تیپ ۴۸ فتح استان کهکیلویه و بویراحمد هم در حال پاسداری از مرزهای کشور است.

این فرمانده یادآور شد: انقلاب اسلامی علی رغم همه تهدیدها و دشمنی‌ها جز امن‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود و هیچ دشمنی نمی‌تواند در این جغرافیا طی طریق کند و امنیت پایدار برای همیشه برقرار است.

Visits: 2