پاسخ وزیر بهداشت درباره احتمال تعطیلی شنبه و یکشنبه
پاسخ وزیر بهداشت درباره احتمال تعطیلی شنبه و یکشنبه
وزیر بهداشت درخصوص تعطیلی‌های ناشی از گرمای هوا و احتمال تعطیلی شنبه و یکشنبه هفته آینده گفت: سازمان بهداشت جهانی بر تأثیرات آب و هوایی بر بیماری‌ها تأکید کرده، بر این اساس در فصل زمستان تعطیلی های زیادی به دلیل آلودگی داشتیم و در حال حاضر نیز گرما جزو معیارهای تعطیلی است و اگر در حدی باشد که به مردم صدمه‌ای وارد کند طبیعتاً با پیشنهاد وزارت بهداشت به دولت تصمیم تعطیلی از سوی دولت اتخاذ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های درمانی شهرستان ری که در راستای پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمارستان شهدای هفتم تیر در اتوبان شهید رجایی واقع شده و محل انتقال بیماران تصادفی بزرگراه های جنوب استان است که توسعه آن جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری بود.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت پیشرفت پروژه‌های بیمارستان شهدای هفتم تیر رضایت بخش نیست، گفت: در بازدید رئیس جمهور از این بیمارستان در سیزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱، کمبودها و نیازهای این بیمارستان مطرح شد و براساس دستور رئیس جمهور پروژه‌ توسعه‌ این بیمارستان جزو مصوبات قرار گرفت اما در حال حاضر اجرای عملیات عمرانی متوقف است و باید حتما رسیدگی شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: تذکرات لازم برای اجرای طرح توسعه بیمارستان صادر شد و در ۳ماه آینده مجدداً بازدیدی خواهیم داشت زیرا وضعیت فعلی رضایت بخش نبود.

عین اللهی با اشاره به بازدید از بیمارستان الهام در کهریزک بیان کرد: این بیمارستان نیمه کاره خیرساز که تا کنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته از لحاظ جانمایی بسیار قابل قبول بود و قرار بر این است که پروژه به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل و ۶۰ درصد باقیمانده پروژه اجرا شود.

وی در خصوص بازدید از بیمارستان فیروزآبادی شهرری تصریح کرد: این بیمارستان به برکت روح بلند آیت الله فیروزآبادی همیشه خدمات رسان مردم در منطقه شهرری بوده است. در بازدید قبلی از این پروژه وضعیت قابل قبولی را شاهد نبودیم اما در مدت ۶ ماه شاهد توسعه، پیشرفت و تجهیز این بخش‌های بیمارستان هستیم و می‌بینیم که مردم مستضعف از بهترین خدمات پزشکی برخوردارند و به صورت رایگان و بیمه از خدمات استفاده می‌کنند.

وزیر بهداشت در ادامه ابراز کرد: در بازدید از بیمارستان شهدای هفتم تیر به دلیل توقف پروژه مقداری ناراحت شدم اما در بیمارستان فیروزآبادی با توجه به توسعه و پیشرفت آن خوشحال‌ شدم.

تذکر به بیمارستان رسول اکرم

عین اللهی با اشاره به بازدید صبح امروز از بیمارستان رسول اکرم(ص) عنوان کرد: متاسفانه این بیمارستان تهویه مناسبی نداشت و وضعیت گرما به خوبی کنترل نشده که تذکرات لازم صادر شد که ظرف ده روز چیلر آن بیمارستان تعویض و مشکل برطرف خواهد شد.

وی درخصوص تعطیلی‌های ناشی از گرمای هوا و احتمال تعطیلی شنبه و یکشنبه هفته آینده اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی بر تأثیرات آب و هوایی بر بیماری‌ها تأکید کرده و بر این اساس در فصل زمستان تعطیلی های زیادی به دلیل آلودگی داشتیم و در حال حاضر نیز گرما جزو معیارهای تعطیلی است و اگر در حدی باشد که به مردم صدمه‌ای وارد کند طبیعتاً با پیشنهاد وزارت بهداشت به دولت تصمیم تعطیلی از سوی دولت اتخاذ می‌شود.

وزیر بهداشت در مورد کمبود برخی داروها مثل شیرخشک و شربت گریپ میکسچر در بازار گفت: کمبودی درخصوص شیرخشک وجود ندارد و اگر شما گزارشی دارید به ما اعلام کنید همچنین درخصوص شربت گریپ میکسچر می‌توان به جای آن از عرق نعناع استفاده کرد.

Views: 19