پاسخ حجت‌الاسلام عبودی در خصوص شائبه‌های یک انتصاب در گچساران
پاسخ حجت‌الاسلام عبودی در خصوص شائبه‌های یک انتصاب در گچساران
رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در گچساران روند عادی معرفی امام جمعه را انجام دادیم مانند مارگون، بهمئی .. اما عده ای شیطنت کردند و دلیل آن را نیز می دانیم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تودیع و معارفه ائمه جمعه سابق و جدید در شورای اداری گچساران گفت: از زحمات بیش از یک دهه حجت الاسلام حجازی در گچساران تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به انتخاب امام جمعه غیر بومی در گچساران بیان کرد: آئین نامه شورای سیاست گذاری این است که دو دوره ۳ ساله امام جمعه در منطقه حکم‌ می‌خورد اگر لازم شد یک سه ساله دیگر نیز تمدید و بعد از ۹ سال جابه جا می‌شود.

رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان تصریح کرد: برای انتصاب جدید شورای ائمه جمعه کشور تصمیم گیری خواهند کرد و مراحل دیگر را طی می کند.

حجت الاسلام عبودی عنوان کرد: در خصوص گچساران شورای سیاست گذاری خودشان مستقیم تصمیم گرفتند، چون ۳ دوره سه ساله تمام شده بود و این به معنای کم کاری حجت‌الاسلام حجازی نیست.

وی گفت: از برخی توقع نداشتیم که در این جلسه این گونه صحبت کنند چون خصوصی همه مطالب را در میان گذاشته بودیم.

رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خاطرنشان کرد: در انتخاب امام جمعه مقدور نیست که با منطفه و مردم مشورت کرد چون اصلا نمی شد این قصیه را جمع کرد زیرا هر طیف نظری داشتند.

حجت الاسلام عبودی بیان کرد: در گچساران روند عادی را انجام دادیم مانند مارگون، بهمئی .. اما عده ای شیطنت کردند و دلیل آن را نیز می دانیم، یک عده به دنبال اهداف خود بودند کسانی بیانیه می دادند که اصلا نمی دانستند نماز جمعه جند رکعت می باشد.

وی افزود: در خصوص بومی و غیر بومی بودن امام جمعه گچساران اولین اقدام ما این بود که به سراغ روحانیت بومی که شرایط این‌جایگاه را داشتند رفته و با همه آنها چندین بار صحبت کردیم و از خیلی از آنها تمنا و به بعضی از آنها التماس کردیم که شما ظریفت این‌ جایگاه را دارید ولی هیج کدام از آنها نپذیرفتند.

حجت الاسلام عبودی ادامه داد: در قصه بومی و غیر بومی مردم گچساران اینگونه نیستند و بسیار مهمان نواز هستند.

وی گفت: از روحانیت توانمند گچساران می توانیم در این‌جایگاه استفاده کنیم ولی شما آنها را قانع کنید تا حداقل در نقاط مختلف استان از آنها استفاده کنیم.

رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اظهار کرد: در خصوص مصلا و منزل امام جمعه گچساران حجت الاسلام حجازی زحمات بسیاری را کشیدند و فرش مصلا خریداری شده و پس از تکمیل مفروش خواهد شد.

وی گفت: امام جمعه جدید گچساران نیز حامی و پشتیبان‌ نیروهای انقلابی خواهند بود.

حجت الاسلام هاشمی منش امام جمعه جدید گچساران گفت: گچساران سابقه بلندی در حوزه فرهنگی و مذهبی دارد و ورد من به حوزه از گچساران آغاز شده است.

وی بیان کرد: امروز در کنار هم در راستای مطلوب تر شدن وضعیت این شهرستان و در راستای توسعه حوزه فرهنگی تلاش خواهیم کرد.

امام جمعه گچساران تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی نقش نماز عبادی سیاسی جمعه بر هیج کس پوشیده نیست، خوشحالم که می توانم خدمت گذار مردم گچساران باشم.

حجت الاسلام هاشمی منش عنوان کرد: نماز جمعه باعث وحدت، تعامل با مردم است، مسئولیت امام جمعه تنها در روز جمعه نیست بلکه در تمام روزها باید وظیفه خود را انجام دهد، نماز جمعه یکی از رسانه های تاثیرگذار در جامعه اسلامی است.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد تا نماز جمعه در شان انقلاب برگزار شود و پناهگاه و ملجاء تمام مردم انقلابی شود، سیره و راهبرد من همدلی و وحدت بوده و خطوط قرمز من نظام جمهوری اسلامی و ولایت است، پبگیری مشکلات شهرستان نیز جز برنامه های من خواهد بود.

Visits: 1