وزیر کشور: ظرفیت اقامتی استان فارس تکمیل شد/ سفرها در عید فطر افزایش می‌یابد
وزیر کشور: ظرفیت اقامتی استان فارس تکمیل شد/ سفرها در عید فطر افزایش می‌یابد
وزیر کشور با بیان اینکه در نوروز امسال، ظرفیت اقامتی بسیاری از استان های کشور رو به تکمیل است گفت: ظرفیت اقامتی استان فارس کامل شده و از مراکز اسکان موقت و اضطراری استفاده می شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،در نوروز امسال، ظرفیت اقامتی بسیاری از استان های کشور رو به تکمیل است. در استان فارس ظرفیت کامل شده و از مراکز اسکان موقت و اضطراری استفاده خواهد شد. پیش‌بینی ما این است که در تعطیلات عید سعید فطر نیز با رشد سفر و گردشگران روبه رو باشیم.

جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر روز شنبه -۴ فروردین ماه- با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری در محل سالن خلیج فارس معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور تعدادی از وزرا، جمعی از معاونان، نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، تعدادی از استانداران به صورت برخط برگزار شد. معاونان وزرا و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز گزارش‌های خود را درباره خدمت‌رسانی به گردشگران در نوروز در حضور رئیس‌جمهوری اعلام کردند.

همچنین در این نشست سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، احمد وحیدی وزیر کشور، مهرداد بذرپاش وزیر راه‌ و شهرسازی و بهرام عین‌الهی نیز به ارائه گزارش در حضور رئیس‌جمهوری پرداختند. رئیس‌جمهوری نیز در این نشست درباره اهمیت خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی سخنانی را ایراد کرد.

تاکنون هیچ مشکلی در سفرهای نوروزی مردم نداشتیم

احمد وحیدی وزیر کشو درباره وضعیت اسکان در استان‌ها اظهار کرد: در استان فارس ظرفیت کامل شده و از مراکز جایگزین و مراکز اسکان موقت و اضطراری برای اسکان و اقامت گردشگران استفاده خواهد شد.

وزیر کشور افزود: نوروز امسال با ماه مبارک رمضان مقارن شده است. این تقارن فرصت بسیار خوبی برای ارائه خدمات شایسته به گردشگران و مسافران نوروزی است. خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی در سفرها نداشتیم و مردم علاوه بر گرامی داشت آیین نوروز، شئونات ماه مبارک رمضان و هنجارهای اجتماعی را نیز حفظ می‌کنند.

افزایش سفرها در تعطیلات عید فطر

وی اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که در تعطیلات عید سعید فطر نیز با رشد سفر و گردشگران روبه رو باشیم و از هم اکنون باید برای تعطیلات عید فطر آماده باشیم.

وحیدی اضافه کرد: قبل از نوروز ۴ جلسه و نشست توجیهی با حضور استانداران برگزار شد و ۵ دستورالعمل نیز به آنان ابلاغ شده است. خوشبختانه تمام استانداران و فرمانداران تا این لحظه، به خوبی وظایف خود را انجام داده‌اند و مشکلی در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران وجود ندارد.

وزیر کشور در ادامه گفت: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به خوبی توانسته هماهنگی لازم را انجام دهد و خوشبختانه تا این لحظه هیچ مشکل خاصی گزارش نشده و شرایط مطلوبی را در سفرهای نوروزی شاهد هستیم.

Views: 4