وزیر کشور: برخی از عوامل درگیر با جنایت تروریستی کرمان دستگیر شدند
وزیر کشور: برخی از عوامل درگیر با جنایت تروریستی کرمان دستگیر شدند
وزیر کشور گفت: با توانمندی دستگاه‌های اطلاعاتی ما سرنخ‌های بسیار خوبی درخصوص جنایت تروریستی کرمان پیدا شده و بخشی از افرادی که در این ماجرا نقش داشتند دستگیر شده‌اند که اطلاعات کامل آن توسط دستگاه‌های اطلاعاتی به استحضار مردم خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در ارتباط تلفنی با شبکه خبر سیما ضمن تسلیت مجدد جنایت تروریستی کرمان، گفت: مراسم بزرگداشت یاد شهدا با حضور ریاست محترم جمهور و حضور پرشور مردم برقرار شد. پیکرهای پاک شهدا هم اکنون در مسیر انتقال گلزار شهدای کرمان هستند.

وی افزود: تقریبا از تعداد ۸۸ شهیدی که اعلام شده نزدیک به ۵۴ نفر از این عزیزان زن و ۳۴ نفر مرد هستند. در میان شهدا، حدود ۱۲ نفر شهید مهاجرین افغانستانی داریم. از تعداد شهدا تعداد ۱۰ نفر زیر ۱۰ سال و ۳۰ نفر نیز، زیر ۱۸ سال سن دارند. تعداد ۵۴ نفر از این شهدا در گلزار شهدای کرمان تدفین و برخی دیگر برای تدفین به شهرهای خود منتقل خواهند شد.

وحیدی گفت: مراسم تشییع و وداع با شهدای جنایت تروریستی کرمان در سایر شهرها بنابر اطلاعات مقامات محلی اعلام و برگزار خواهد شد که برخی از این مراسم‌ها امروز اجرا خواهد شد و مراسم بزرگداشت برخی شهدا نیز پس از انتقال پیکرهایشان به شهرهای خود انجام می‌شود.

رئیس شورای امنیت کشور در پاسخ به سوالی درخصوص پیگیری ریشه‌های جنایت تروریستی کرمان، اظهار کرد: با توانمندی دستگاه‌های اطلاعاتی ما سرنخ‌های بسیار خوبی پیدا شده و بخشی از افرادی که در این ماجرا نقش داشتند دستگیر شده‌اند که اطلاعات کامل آن توسط دستگاه‌های اطلاعاتی به استحضار مردم خواهد رسید.

وی در پایان با بیان اینکه  امروز کار در کنترل دستگاه‌های اطلاعاتی است و به موقع اطلاع رسانی خواهند کرد، خاطرنشان کرد: با عنایت خدا و با قدرت و سرعت عمل به موقع جریانات تروریستی مورد حمایت رژیم‌های تروریست‌پرور امروز در چنگال قدرت دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران هستند و با سرعت با آن‌ها برخورد خواهد شد.

Views: 2