ورود ۱۶ میلیون زائر در روز عاشورا به کربلای معلی
ورود ۱۶ میلیون زائر در روز عاشورا به کربلای معلی
کمیسیون خدمات رسانی در پارلمان عراق، از ورود ۱۶ میلیون زائر در روز عاشورا به کربلای معلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس،«باقر الساعدی» نائب‌رئیس کمیسیون خدمات‌رسانی در پارلمان عراق، امروز (یکشنبه، ۳۰ جولای)، گفت که حدود ۱۶ میلیون زائر برای مراسم عاشورای حسینی وارد استان کربلای معلی شده‌اند.

وی در گفت‌وگو با شبکه «الفرات» افزود: پیگیری میدانی‌ ما از زیارت عاشورای حسینی، نشان می‌دهد که خدمات‌رسانی به زوار و تامین امنیت مراسم در سطحی عالی قرار داشت. 

الساعدی در ادامه تصریح کرد: برآوردهای اولیه ما حاکی از آن است که نزدیک به ۱۶ میلیون زائر وارد کربلای معلی شده‌اند، که این ظرفیت پذیرش بالای زائران و خدمات‌رسانی به آنها از بسیار خوب و مثبت است.

دیروز (شنبه، ۲۹ جولای) مصادف بود با روز دهم محرم الحرام در عراق. به مناسبت روز عاشورای حسینی، شهرهای مختلف این کشور شاهد برگزاری باشکوه مراسم عزاداری برای شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع)، بود و سیل عزاداران از شهرهای مختلف عازم کربلای معلی شد. در کنار مردم عراق، انبوه محبان اهل بیت(ع)، از کشورهای دیگر نیز برای گرامیداشت این مناسبت در کربلای معلی حضور داشتند و هنوز حضور دارند و عزاداری دسته‌ها در خیابان‌های اطراف حرم امام حسین (ع) نیز همچنان برپاست.

مراسم عزاداری روز عاشورای حسینی (ع) در عراق، هرساله بسیار باشکوه برگزار می‌شود اما امسال در سایه اهانت‌های چندباره اخیر غربی‌ها به ویژه در سوئد و دانمارک به کتاب آسمانی مسلمانان، عزاداران بر پایبندی خود به قرآن کریم و دفاع از آن و  رد هتک حرمت سیستماتیک آن تاکید کردند.

Visits: 16