واقعه کربلا تابلوی رضایتمندی حق است/اربعین امسال پررونق تر از هرسال باید اتفاق بیافتد
واقعه کربلا تابلوی رضایتمندی حق است/اربعین امسال پررونق تر از هرسال باید اتفاق بیافتد
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه اربعین امسال پررونق تر از هرسال باید اتفاق بیافتد، گفت: تابلوی رضایتمندی حق، تابلوی کربلاست و هرکس نتواند خود را به این تابلو نزدیک کند در جبهه مقابل قرار می گیرد. دشمن می خواهد بر حق پرده بیاندازد اما خدا اراده کرده حق پایدار باشد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گردهمایی موکب داران اربعین گفت: نقل است امام حسین(ع) در کربلا لحظه ای به خواب رفتند و وقتی چشم باز کردند فرمودند: “انا لله و انا الیه راجعون”، حضرت علی اکبر(ع) می پرسند چرا کلمه استرجا فرمودید؟ (معمولا وقتی مصیبتی در راه است این جمله را می گویند) حضرت فرمودند در عالم رویا دیدم قافله می رود و موجی آنها را هدایت می کند و به تعبیر من شهادت در پیش است. حضرت علی اکبر(ع) می گوید ما بر حق نیستیم؟ امام حسین(ع) می فرماید: ما برحقیم. 

وی اظهار کرد: محاوره ای که بین این پدر و پسر صورت گرفت نشان دهنده این است که در نظام کون و مکان کسی با قانون جاذبه نمی تواند مبارزه کند و باید تمکین کنیم چون قانون جاذبه هست اگر خود را از بالا به پایین رها کنیم به زمین می خوریم و این نشانه حق در قانون طبیعت است. اگر سم بخوریم بیمار می شویم و این قاعده است. امروز اگر قدرت نظام اسلامی دست بالا دارد و به قدرت بازدارندگی رسیده که دشمن مجبور است سرفرود بیاورد، نشانه نظام تشریع منطبق بر نظام تکوین است. و بشر می خواهد قاعده را بر هم بزند یکی طاغوت و دیگری حکومت عدل می شود طاغوت کسی است که مشی قدرت را طی کرده و خلاف رضایت حق عمل می کند، اینجاست که امام حسین(ع) می گوید مثل من حسین که والی عدلم نمی تواند با حاکم ظالم بیعت کند پس حق برگرفته از قواعد عالم وجود است و اگر می گوید جهاد کن و امر به معروف کن برای این اسکه مسیر بشر را بر اساس قواعد تعیین می کند.

حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه امام حسین(ع) بر اساس قواعد می گوید بر حقیم، اظهار کرد: در جبهه حق فرزند امام حسن ۱۳ ساله می گوید من جزو شهدا هستم؟ امام حسین(ع) می فرماید: مرگ در نظر تو چگونه است؟ می گوید: از عسل شیرین تر است. برادر او (۱۱ ساله) در حالی که می بیند عمویش را می زنند دست خود را جلو می برد و دستش قطع می شود و خود را روی عمو می اندازد و هردو به شهادت می رسند. مقاتل نقل کرده اند حضرت علی اصغر(ع) را صورت به صورت می کنند و تیر گلوی فرزند را می برد این مصیبت آخرین مصیبت ایشان بود که پس از آن امام حسین(ع) به شهادت می رسند. حضرت در کربلا مدام می فرمود “صبرا” و “الهی رضا به رضائک” آخرین جمله ایشان بوده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: تابلوی رضایتمندی حق، تابلوی کربلاست. هرکس نتواند خود را به این تابلو نزدیک کند در جبهه مقابل قرار می گیرد. در ایام اسارت با صحبت‌های زینب(س) و ام کلثوم(س) اثبات حقیقت را شاهد هستیم. دشمن می خواهد بر حق پرده بیاندازد خدا اراده کرده حق پایدار باشد. کفار می خواهند ‌حق نباشد خدا مقابل اینها را وعده داده و بشارت می دهد در برابر آنها ایستادگی کنید پیروز می شوید.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی مهمترین تابلویی که برای پیروزی انتخاب کرد، تابلوی ایثار بود که برگرفته از کربلا بود. دشمن می خواهد مقابله کند توانش را ندارد. در طلیعه محرم اقداماتی انجام دادند اما علقه مردم به این مکتب اینقدر عمق دارد که با این حرکت‌ها نمی توانند مقابله کنند.

وی با تاکید بر اینکه اربعین امسال  پررونق تر از هرسال  باید اتفاق بیافتد، عنوان کرد: حدود دو دهه تجربه است و می بینیم سال به سال بر رونق اربعین افزوده می شود واین از افتخارات است که پرچم اسلام دارد رنگ خود را می گیرد و در سراسر جهان اتفاقات عجیبی دارد می افتد. به موکب داران خسته نباشید عرض می کنیم زبان الکن است از این همه ایثار و مجاهدت در درون و بیرون مرز اینها نیست مگر با خون بهای شهدایی که با ذکر یا زهرا(س) و یا زینب(س) سر از تنشان جدا شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان اوقاف با مواکبی که توسط بقاع و نیات واقفین تجهیز می شود در مرزها و عتبات مقدسه حضور  دارد.  هرسال سعی کردیم نقصها را مرتفع کنیم همکاری عراقی ها بیشتر شده برپایی موکب مشترک خیلی موثر است ما امت قدرتمندی هستیم در این مسیر باید پیش برویم.در جغرافیای سخت و آب و هوای گرم همه تلاش می کنند ما وظیفه خدمت داریم.امسال وضعیت بهتری در زیرساخت‌ها داریم.

Visits: 7