هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هشدار وضعیت نارنجی صادر کرد
هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد هشدار وضعیت نارنجی صادر کرد
رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سامانه بارشی حاکم بر جو استان که پیش از این درباره آن اطلاع رسانی و هشدار زرد داده شده بود تقویت شده گفت: در خصوص این سامانه به تازگی هشدار نارنجی صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،ولی بهره‌مند روز دوشنبه افزود:با توجه به ورود سامانه بارشی از بامداد پنجشنبه ( سیزدهم اردیبهشت ماه) تا عصر همان روز برای استان هشدار نارنجی صادر شده است.
وی تاکید کرد:رگبار باران،خیزش گرد و خاک،رگبار رعد و برق ،وزش باد نسبتا شدید و تگرگ در مناطق مستعد از ویژگی های این سامانه بارشی است.
بهره مند خاطرنشان کرد:صاعقه ،جاری شدن روان آب طغیان رودخانه ها،سیلابی شدن مسیل ها،ریزش سنگ در نواحی کوهستانی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از مهم‌ترین خطرات این سامانه بارشی است.
رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از مستقر شدن عشایر در مناطق مرتفع،پرهیز از فعالیت های کوهنوردی ،خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و تنظیم آب ورودی استخرهای پرورش ماهی از توصیه هایی است که شهروندان برای به حداقل رساندن خسارت ها باید رعایت کنند.
در هشدار سطح نارنجی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود و این هشدار برای آماده‌باش دستگاه‌های مسوول به منظور مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

Visits: 6