هواشناسی فارس: بارش رگبار بهاری برای برخی مناطق استان در راه است
هواشناسی فارس: بارش رگبار بهاری برای برخی مناطق استان در راه است
هواشناسی فارس با انتشار اطلاعیه سطح زرد نسبت به بارش رگبار بهاری، رعد وبرق و وزش باد در مناطق شمالی، مرکزی، شرقی از جمله شیراز هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،مسعود حقیقت مدیرکل هواشناسی فارس روز شنبه بیان کرد: سامانه بارش های رگباری و بهاری از اواخر وقت شنبه ۱۱ فروردین ماه آغاز می شود و تا دوشنبه سیزدهم همین ماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: فعالیت این سامانه برای شنبه در مناطق شمالی استان به ویژه در شهرستان های سپیدان، اقلید، رستم و نورآباد ممسنی پیش بینی شده است.

حقیقت ادامه داد: همچنین این سامانه برای یکشنبه دوازدهم فروردین در مناطق شمالی، مرکزی و شرقی استان به ویژه شهر ستان های سپیدان، اقلید، رستم، نورآباد ممسنی، خرم بید، آباده، بوانات، سرچهان، بختگان، استهبان، ارسنجان، نی ریز، پاسارگاد، مرودشت، زرقان، کوهچنار، بیضا، داراب، حسن آباد داراب و شیراز گزارش شده است.

مدیر کل هواشناسی بیان کرد: این سامانه برای دوشنبه سیزدهم فرودین ماه هم در مناطق شمالی، مرکزی و شرقی به ویژه شهرستان های سپیدان، اقلید، رستم، نورآباد ممسنی، کازرون، بیضا، خرم بید، ارسنجان، بختگان، بوانات، نی ریز، استهبان، پاسارگاد، زرقان، مرودشت و شیراز ، پیش بینی شده است.

لغزندگی جاده ها،صاعقه

حقیقت افزود: اثر مخاطره همچون لغزندگی جاده ها و صاعقه وجود دارد از این رو احتیاط در سفر های برون شهری، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توصیه می شود.

پیشتر هواشناسی فارس در اطلاعیه سطح زرد هشتم فروردین ماه نسبت به بارش باران های پراکنده در مناطق شمالی استان هشدار داده بود.

وضعیت رنگ هشدارها چگونه است ؟

زمانی که سازمان هواشناسی، هشدار زرد رنگ می‌دهد یعنی پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. این هشدار برای مردم با هدف آمادگی لازم در مواجهه با پدیده های جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، همچنین برای مسئولان به منظور اندیشیدن تمهیدات لازم صادر می شود.
هشدار نارنجی شدت بیشتری از هشدار زرد دارد و در نوع نارنجی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات مخرب و خسارت‌های احتمالی داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا نیز هست.
هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح هشدار هواشناسی است که پیش‌بینی می شود پدیده جوی بتواند خسارت‌های وسیعی داشته باشد. با صدور هشدار قرمز به دستگاه‌های مختلف اعلام می‌ شود که وارد عمل شوند و اقداماتی برای کاهش خسارات بیندیشند.
به طور کلی رنگ زرد، نارنجی و قرمز هریک به ترتیب به معنی آگاهی، آمادگی و اقدام است.

Visits: 2