هنگ کنگ پروازهایش به تل‌آویو را تا آخر سال لغو کرد
هنگ کنگ پروازهایش به تل‌آویو را تا آخر سال لغو کرد
شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک هنگ کنگ از لغو پروازهای این شرکت به تل‌آویو تا پایان ماه جاری میلادی خبر داد و لوفت هانزا و شرکت‌های وابسته آن هم تعلیق پروازهایشان به سرزمین‌های اشغالی را تا دو هفته دیگر تمدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific Airlines) اعلام کرد که با توجه به تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی( اسرائیل)، تمامی پروازهای بین هنگ‌کنگ و تل آویو از روز یکشنبه تا ۳۱ دسامبر(۱۰ دی ماه) لغو شده است.

(کاتای پاسیفیک شرکت هواپیمایی حامل پرچم هنگ کنگی است، که از سال ۲۰۱۱ از سوی یاتا به‌عنوان سومین شرکت هواپیمایی جهان بر پایه میزان ارزش بازار سرمایه شناخته می‌شود، همچنین از سال ۲۰۱۰ نیز بزرگترین شرکت حمل‌ونقل هوایی جهان به‌شمار می‌آید.

شرکت کاتای پاسیفیک در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۱۹۴۶ توسط روی سی. فارل آمریکایی و سیدنی دی کانتزو استرالیایی راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۶۸ مقصد که در ۴۲ کشور پراکنده هستند، پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۷ میلیون مسافر و بالغ بر ۱٫۸ میلیون بسته پستی را منتقل نموده‌است. دفتر مرکزی این شرکت در هنگ کنگ قرار دارد و از فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ به‌عنوان قطب شرکت هواپیمایی خود استفاده می‌نماید.)

شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک در این بیانیه به مشتریانی که قبلا سفر خود را آغاز کرده‌اند و پیامی از این شرکت  دریافت نکرده‌اند، توصیه کرد که وضعیت فعلی رزرو خود را بررسی کنند.

ده‌ها شرکت بین‌المللی از هشتم اکتبر(۱۶ مهر ماه) یعنی یک روز پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی به دلیل حملات راکتی پرتکرار مقاومت به فرودگاه بین‌المللی بن گوریون تل آویو پروازهای خود را متوقف کردند.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا و تمامی شرکت‌های هواپیمایی وابسته به آن روز جمعه اعلام کردند که به دلیل نگرانی‌های امنیتی در منطقه، تعلیق پروازها به سرزمین‌های اشغالی( اسرائیل) را تا ۳۱ اکتبر(۹ آبان) تمدید کرده‌اند.

این شرکت که شامل خطوط هوایی سوئیس، اتریش ایرلاینز و خطوط هوایی بروکسل نیز می‌شود، توضیح داد که این تعلیق شامل تمام پروازها به و از تل آویو و همچنین به و از بیروت می‌شود.

در بحبوحه تنش‌های منطقه‌ای ناشی از تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه روسیه روز جمعه توصیه کرد، از سفر به سرزمین‌های اشغالی(اسرائیل)، لبنان، اردن و سرزمین‌های فلسطینی خودداری شود.

Visits: 1