هفته نخست تعطیلات نوروزی ۲۷۶ هزار نفر زائر شاهچراغ (ع) شدند
هفته نخست تعطیلات نوروزی ۲۷۶ هزار نفر زائر شاهچراغ (ع) شدند
معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغات آستان مقدس حضرت احمدبن موس(ع) گفت:در هفته نخست تعطیلات نوروزی، از ۲۸ اسفندماه تا پنج فروردین ۱۴۰۳، تعداد ۲۶۷ هزار و ۷۴۳ زائر به سومین حرم اهل‌بیت علیهم السلام مشرف شدند و مضجع شریف حضرت احمدبن موسی و برادر بزرگوارشان حضرت سیدمیر محمد (ع) را زیارت کردند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،حجت الله طلایی روز دوشنبه با اعلام این خبر، افزود: در طول ایّام نوروز، روزانه میانگین ۳۰۰ خادم رسمی و افتخاری در بخش‌های مختلف به زائران و مجاروان حرم مطهر ارائه خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی حرم مطهر (دارالشفا) نیز به صورت ۲۴ ساعته، با کادری مجرب، در زمینه‌های مختلف پزشکی، آزمایشگاهی و اورژانس، به زائران و مجاوران این بارگاه منور، خدمات‌رسانی می‌کند.

توزیع ۳۷۰۰ افطاری بین زائران شاهچراغ (ع)

معاون فرهنگی، اجتماعی و تبلیغات آستان مقدس حضرت احمدبن موس(ع) گفت: در ماه مبارک رمضان بنا به سنت حسنه افطاری ساده، از ابتدای ماه ضیافت الهی تا امروز، سه هزار و ۷۰۰ افطاری تبرکی حرم مطهر بین زائران توزیع شده است.

طلایی افزود: خیران که تمایل به مشارکت در سنت حسنه «افطاری ساده» را دارند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۵۰۴۷۰۶۱۰۹۰۲۱۵۱۸۳ واریز کنند.

معاون فرهنگی حرم مطهر شاهچراغ (ع) عنوان کرد: محفل جزءخوانی ماه مبارک رمضان امسال در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم (ع)، با حضور زائران و مجاوران این بارگاه منور و تلاوت قاریان برجسته کشوری و استانی، همراه با شرح و بیان آیات، تا پایان این ماه مبارک، هر روز از ساعت ۱۰:۴۵ در شبستان امام خمینی(قدس سره) برگزار و به صورت زنده از شبکه های چهارسیما و فارس، پخش می شود.

وی افزود: مراسم لیالی پرفیض قدر نیز در شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ رمضان، از ساعت ۲۱:۳۰ همراه با سخنرانی مذهبی و قراعت دعای جوشن کبیر و دعای ابوحمزه و احیای شب‌های ماه مبارک رمضان نیز، هرشب همراه با قرائت دعای ابوحمزه ثمالی، ذکر توسل و مناجات از ساعت ۲۳:۳۰ تا یک بامداد، در حرم مطهر برگزار می‌شود.

طلایی درباره ویژه برنامه‌های رمضانی ویژه بانوان در این آستان مطهر نیز گفت: محفل جزءخوانی قرآن کریم ویژه بانوان با عنوان «انسیه الحورا» به مناسبت بهار قرآن و طبیعت، تا ۱۲ فرودین ماه، هر روز از ساعت ۱۶ در رواق دارالذکر حرم مطهر برپا است و سلسله نشست‌های همسرانه مادرانه و مهارت‌های زندگی فاطمی، کارگاه‌های آموزشی پیوند ماندگار و معرفت زوجین و برنامه‌های هیأت دخترانه حضرت معصومه(س) از دیگر برنامه‌های حرم مطهر در این آیام است.

وی یادآور شد: اجرای زنده رادیو حرم در دو نوبت صبح و بعد از ظهر، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برگزاری مسابقه های فرهنگی در فضای مجازی، اجرای ویژه برنامه های مختلف برای کودکان و برپایی نمایشگاه ستاره‌های زمین که روایت سیر تشکیل جلسات خانگی قرآنی از زمان رسول مکرم اسلام(ص) تاکنون می‌باشد، از دیگر برنامه های فرهنگی حرم مطهر در ایام رمضان و نوروز امسال است.

زائران و مجاوران حرم مطهر احمد ین موسی (ع) می‌توانند از ورودی‌های باب الرضا(ع) در ضلع جنوب غربی، بست شهید دستغیب در ضلع شمال شرقی، و باب السجاد(ع) در ضلع شمالی حرم مطهر، به این بارگاه منور مشرف شوند.

این سه درب ورودی آستان مقدس، در طول ایام نوروز، به صورت ۲۴ ساعته باز می‌باشند.

Visits: 3