هزینه رومینگ در اربعین ۵۰ درصد کاهش یافت
هزینه رومینگ در اربعین ۵۰ درصد کاهش یافت
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از کاهش ۵۰ درصدی هزینه رومینگ اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، امیر لاجوردی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز ۱ شهریور ما با در صفحه شخصی خود در ویراستی نوشت: دو هفته قبل به دعوت برادر و هم‌مدرسه‌ای دوران نوجوانی، علی موید رئیس رگولاتوری عراق، به این کشور سفر کردم. با وزیر ارتباطات عراق نیز دیدار داشتیم. در این سفر مدیرعامل شرکت زیرساخت، و نمایندگان اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل با من همسفر بودند.

لاجوردی در ادامه آورده است: در ابتدای سفر سری به محل شهادت شهیدین (به قول عراقی‌ها) حاج قاسم و ابومهدی المهندس زدیم و خودمان را آماده مذاکرات فشرده‌ ۳ روزه در بغداد کردیم.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه این ویراست نوشته است: پس از مذاکره فشرده و رو در رو اپراتورهای طرفین، اتفاق خوب نخست، کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌های رومینگ در اربعین ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ با وجود افزایش قیمت دینار از سال پیش تا کنون بود.

وی افزود: اتفاق خوب دیگر ایجاد لینک مستقیم بین تهران و بغداد است که با پیگیری‌های برادرم مهندس جعفرپور به سرانجام رسید و تاخیر ارتباطی بین بغداد و تهران از حدود ۲۰۰ میلی‌ثانیه در گذشته (به دلیل عبور ترافیک از صوفیه و فرانکفورت) به کمتر از ۲۰ میلی‌ثانیه رسید که تحولی در ارتقاء کیفیت سکو ایرانی در عراق است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه دریافت مجوز موقت دو فرکانس‌ رادیویی روی موج FM در شهرهای نجف و کربلا و مسیر پیاده‌روی از دیگر توفیقات سفر بود؛ نوشته است: تسهیل در ارائه خدمات سرویس «پست‌یافته» توسط پست جمهوری اسلامی ایرانی در مسیر نجف به کربلا، و ارائه خدمات پستی ویژه زوار با هزینه کم (فقط هزینه هواپیما) توسط شرکت پست عراق در نقاط منتخبی در شهرهای نجف و کربلا از دیگر هماهنگی‌های انجام شده بود.

کاهش ۵۰ درصدی هزینه رومینگ و افزایش نقاط ارائه اینترنت رایگان در اربعین ۱۴۰۲بر اساس اعلام معاون وزیر ارتباطات، توافق بر افزایش نقاط ارائه WiFi رایگان در شهرهای نجف و کربلا و مسیرپیاده‌روی و همچنین نقاط ابتدایی مرز عراق که توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود از نکات مثبت دیگر سفر بود.

وی تاکید کرد: در انتهای سفر هم به صورت تصادفی در فرودگاه نجف استاندار سابق قم آقای شاهچراغی را دیدم و مذاکراتی در خصوص حمایت از استارت‌آپ‌های قمی مانند باسلام، ایتا، سبز داشتیم.

Visits: 1