هتاکی به قرآن به دلیل جهانی شدن قدرت انقلابیون و مؤمنان به خداست
هتاکی به قرآن به دلیل جهانی شدن قدرت انقلابیون و مؤمنان به خداست
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان تهران با اشاره به ویژگی‌ها و عظمت قرآن کریم، به بیان برخی دلایل دشمنی کافران با قرآن کریم پرداخت و گفت: هر زمانی سطوت و قدرت انقلابیون و مومنان به خدا جهان‌گیر می‌شود، توطئه دشمن همین است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان تهران، ۲۹ مردادماه در هتل ارم برگزار شد.

در این مراسم حجت‌‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌‌الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی، حمید مجیدی‌مهر، رئیس مرکز امور قرآنی و سیدحسن میرکریمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخشی از این مراسم در سخنانی به بیان برخی عظمت‌های قرآن کریم پرداخت و گفت: اگر دعوای گذشته نمرود و نمرودیان و فرعونیان را مطالعه کنید، می‌بینید با دعوای امروز شیطان بزرگ و مشرکان و مقابله‌کنندگان با قرآن کریم تفاوتی ندارد.

وی افزود: آن‌ها می‌گویند حقی که قرآن ادعا می‌کند وجود ندارد، حق آن است که ما می‌گوییم و این ما هستیم که بر محور حق قرار داریم، در حالی که قرآن می‌فرماید «یَا أَیُّهَا النَّاسُ أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللَّهِ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِیدُ» اگر او نخواهد ما نیستیم. خدا بی‌نیاز است و این ما هستیم که نیازمند به او هستیم. 

حجت‌الاسلام خاموشی در ادامه به آیات سوره مبارکه حاقه اشاره و بیان کرد: کسانی که در برنامه روشن قرآن شک دارند، اگر به تاریخ مراجعه کنند روزگار خود را خواهند فهمید. قرآن می‌فرماید «الْحَاقَّهُ، مَا الْحَاقَّهُ،‌ وَمَا أَدْرَاکَ مَا الْحَاقَّهُ،‌ کَذَّبَتْ ثَمُودُ وَعَادٌ بِالْقَارِعَهِ …‌». این داستان اینگونه نقل می‌کند که انسان‌ها دو دسته هستند. یک دسته خدا را قبول دارند و به خدای عالم ایمان دارند و خود را به حقیقت گره زده‌اند و با او زندگی می‌کنند. اینها همان‌هایی هستند که حیات طیبه دارند و اصحاب یمین هستند. دسته دیگر مقابل خدا قرار دارند و اصحاب شمال هستند. 

وی اظهار کرد: قرآن بعد از بیان این دو دسته می‌فرماید «فَلَا أُقْسِمُ بِمَا تُبْصِرُونَ، وَمَا لَا تُبْصِرُونَ. به نظر من این قسم، بزرگ‌ترین قسم قرآن است. تمام عالم وجود به این قسم ختم می‌شود. 

حجت‌الاسلام خاموشی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مراسم اختتامیه مسابقات قرآن استان تهران به آیات انتهایی سوره مبارکه حاقه اشاره و اظهار کرد: با وجود چنین کتاب با عظمتی یک فرد که از عقل بی‌بهره است، می‌آید با قرآن بازی می‌کند. این بازی با قرآن مربوط به امروز نبوده و از قدیم بوده است. از زمانی که پیامبر(ص)  به مسجدالحرام می‌رفته، وجود داشته و تاکنون هم ادامه دارد. از آن زمان مردم را از شنیدن صدای قرآن تلاوت کردن پیامبر نهی می‌کردند و امروز به این شیوه، اقدام می‌کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه به سوره مبارکه مدثر اشاره و بیان کرد: زمانی خواستند در کلام با پیامبر(ص) به مقابله بپردازند، ادیب‌الادبای عرب را آوردند. قرآن در این زمینه می‌فرماید «ثُمَّ قُتِلَ کَیْفَ قَدَّرَ ثُمَّ نَظَرَ ثُمَّ عَبَسَ وَبَسَرَ و …». به پیامبر(ص)، خطاب شاعر یا مجنون دادند. مجنون کسی است که خوب صحبت نمی‌کند و در هم و بر هم حرف می‌زند. یکی از جاهایی که به این داستان اشاره می‌کند، سوره مبارکه قلم است، آنجا که می‌فرماید «ن‌وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ مَا أَنْتَ بِنِعْمَهِ رَبِّکَ بِمَجْنُونٍ وَإِنَّ لَکَ لَأَجْرًا غَیْرَ مَمْنُونٍ وَإِنَّکَ لَعَلَى خُلُقٍ عَظِیمٍ» انتهای این سوره بسیار خواندنی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در جنگ صفین قرآن‌ها را بر نیزه کردند، گفت: خواستند با این کار بگویند بین ما و شما حق و باطل است. در حالی که امام علی(ع) می‌فرمود وای بر شما قرآن ناطق من هستم. در واقعه کربلا قرآن ناطق را سر بریدند و در محراب مسجد بر فرق قرآن ناطق شمشیر زدند و به دهان قاری بر حق قرآن تیر زدند.

خاموشی تصریح کرد: تمام این شواهد به ما می‌گوید اتفاقاتی که در این ایام رخ می‌دهد، چیز غریبی نیست. هر زمان سطوت و قدرت انقلابیون و مؤمنان به خدا جهان‌گیر می‌شود، توطئه دشمن همین است. این شخصی که قرآن‌سوزی کرد، روز دوم با عکس رهبر معظم انقلاب این کار را کرد، خواست بگوید این شاخه ولایت است، این عبد قرآن است. 

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با بیان این مطلب که حفظ این قرآن که دشمنان به دنبال خاموش کردن آن هستند، چگونه میسر خواهد بود، بیان کرد: یک شعبه از حفظ قرآن را مورد اشاره قرار می‌دهم. آیات سوم، ۵۵ و ۶۳ سوره مبارکه مائده پاسخ به این موضوع است. 

وی با تأکید بر اینکه وجود قرآن در نفس ولایت و امامان معصوم آشکار است، بیان کرد: کلام معصوم، رفتار معصوم و سبک زندگی معصوم، کلام و رفتار و سبک زندگی قرآنی است و وجهه او به سمت قرآن است، اوست که قرآن را به منصه ظهور می‌رساند. 

حجت‌الاسلام خاموشی در پایان تصریح کرد: در آیات انتهایی سوره مبارکه طلاق آمده است «أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ عَذَابًا شَدِیدًا فَاتَّقُوا اللَّهَ یَا أُولِی الْأَلْبَابِ الَّذِینَ آمَنُوا قَدْ أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَیْکُمْ ذِکْرًا …» خدا براى آنان عذابى سخت آماده کرده است، پس ای کسانی که ایمان آورده‏‌اید از خدا بترسید که به سوى شما تذکارى فرو فرستاده، خدا برای شما ذکر نازل کرده است.

یادآور می‌شود، در این مراسم از برگزیدگان این دوره از مسابقات در دو بخش بانوان شامل هفت رشته و آقایان شامل هشت رشته تجلیل شد.

Views: 2