نماینده مردم بویراحمد در مجلس: همچنان مخالف سد خرسان هستم
نماینده مردم بویراحمد در مجلس: همچنان مخالف سد خرسان هستم
نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون، با بیان اینکه بنده وکیل مردم در مجلس هستم نه وکیل دولت و شخص و گروه خاصی، افزود: در ارتباط با سد خرسان در مدت حضور مجلس بارها فریاد زدم و مخالفت کردم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی روشنفکر در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر مهم‌ترین پروژه‌های شروع به کار خود در مجلس، به شروع بکار میدان گازی مختار در شهرستان بویراحمد اشاره و اظهار کرد: این میدان در صورت راه‌اندازی زمینه اشتغال قریب به هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

وی به پیشرفت ۵۰ درصدی سد تنگ‌سرخ در شهرستان بویراحمد اشاره کرد: سد تنگ‌سرخ بعد از گذشت سال‌ها و بلاتکلیفی مردم منطقه در ارتباط با املاک خود تلاش برای رفع این موضوع انجام شد و این سد به اذعان وزیر نیرو بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از پروژه‌های مهم گازرسانی به منطقه زیلایی بود که بیش از ۴۵۰۰ خانوار در این منطقه و ۶۰۰ خانوار در شهرستان لردگان را از نعمت گاز بهره‌مند خواهد کرد.

وی به پیگیری گازرسانی به سیلاب و کلوار پرداخت و تصریح کرد: مجوز گاز سیلاب و کلوار با سرانه سه برابری در گازرسانی به خانوار با توجه به شرایط جغرافیایی اخذ شده و حوزه سردسیری مورزرد زیلایی نیز از این مسیر گازرسانی خواهد شد.

روشنفکر به احداث سد سقاوه گریزی زد و خاطرنشان کرد: ۸۰۰ هکتار به شهرک‌های صنعتی اختصاص داده شد و کلنگ‌زنی سد در سفر ریاست جمهوری انجام شد و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث این سد اختصاص یافت.

وی افزود: یکی دیگر از کارهایی که پیگیری نمودیم افزایش تعداد نمایندگان در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون بود که این مورد مورد موافقت کمیسیون شوراهای مجلس قرار گرفته و در دور سیزدهم مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد.

نماینده شهرستان‌های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده دسترسی یاسوج به سی‌سخت با احداث دو تونل با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان و بزرگترین پل قوسی کشور در این مسیر با اعتباری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد تومان از مهم‌ترین پروژه‌های در دست اقدام است.

وی به موضوع فرودگاه یاسوج پرداخت و اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد در حضور استاندار استان و نماینده ولی‌فقیه به رئیس جمهور گفتم که فرودگاه یاسوج با مساحت اشغالی بیش از ۴۰۰ هکتار از بهترین اراضی کشاورزی سودی برای این استان ندارد و اگر کشاورزان در این فرودگاه گوجه و خیار بکارند سود بیشتری عاید می‌شود.

روشنفکر گفت: در سفر مقرر شد تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج به شش پرواز در هفته افزایش پیدا کند که همراه با مسئولان استانی پیگیر موضوع هستیم و استاندار استان نیز در روزهای گذشته جهت رایزنی با رئیس سازمان هواپیمایی کشور نشست داشتند.

وی افزود: در اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح مهریان معارضات محلی و منابع طبیعی دارد و همین موضوع باعث شده که روند اجرایی پروژه را کند کرده‌است.

نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون خطاب به رقبای خود در انتخابات گفت: سعی کنیم فضا را به سمت انتخابات زودهنگام نبریم و سعی کنیم که با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در اندیشه آسایش و آرامش مردم باشیم.

وی بیان کرد: برخی از ناگفته‌ها را در زمان مناسب خواهم گفت و بنا به گفته مدیرکل صدا و سیما استان احتمال ایجاد فضا برای حضور نامزدهای انتخاباتی وجود دارد.

روشنفکر درباره اصولگرایی و اصلاح‌طلبی گفت: در این باره باید پایبند به اصول و ارزش‌ها بود و تعریف مدعیان در این استان را از اصولگرایی و اصلاح‌طلبی فهمید.

وی افزود: هدف از قیام عاشورا توسط امام حسین علیه السلام اصلاح‌طلبی و اصلاح امور و مبارزه با بدعت‌هایی بود که در دین به وجود آمده بود.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) نیز با هدف اصلاح جامعه مردم را به دین اسلام دعوت کرد و در آن دوران برخی از امور نظیر زنده‌به‌گور کردن دختران در جامعه رواج داشت.

وی تصریح کرد: کسانی که در رأس هرم اصلاح طلب و اصولگرا در این استان قرار دارند مطابق با آن منشور و مرام واقعی حرکت نمی‌کنند و چیز خاصی را در عمل از این افراد در راس نمی‌بینیم.

روشنفکر به جمله مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: که اصولگرای اصلاح طلب اعتقاد بنده است و مطابق فرامین امامین انقلاب گام برداریم فراتر از اصلاح طلب و اصولگرایی است.

وی افزود: برای عبور از این شعارها و مرزبندی‌های اصولگرایی و اصلاح‌طلبی جریان ندای وحدت تعریف شد و معتقدم باید بر پایه وحدت حرکت کنیم.
این نماینده مجلس در ادامه افزود: تایید حکم ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان باید طی یک فرآیند خاص صورت بگیرد و آقای جاودان‌سیرت در حال حاضر به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در حال فعالیت است و معتقدم مدیران کارآمد را باید با هر نوع نگاه و نگرشی حمایت کرد.

وی درباره مدرک تحصیلی خود گفت: حاضرم مدارک تحصیلی خود را در اختیار رسانه‌ها قرار بدهم و در زمان انتخابات استعلام از مراجع شش‌گانه گرفته می‌شود که در کمترین زمان این استعلام اخذ شد.

روشنفکر گفت: در جلسات مجلس شورای اسلامی سعی کردم  حضور داشته باشم به جز یک مورد که با هماهنگی لازم برای پیگیری یک موضوع مربوط به برادر شهیدی در جلسه حضور نداشتم.

وی افزود: مجلس یازدهم در شروع با ویروس کرونا مواجه بود و دنیا با محدودیت گسترده در همه روبرو بود و بحث انتخابات ریاست جمهوری و شدت تحریم‌ها علیه ایران مشکلات متعدد را برای کشور ایجاد کرد.

نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون، گفت: اغلب مطالبات مردم در زمینه اشتغال است و این موضوع مختص استان کهگیلویه و بویراحمد به تنهایی نیست و در همه جای کشور وجود دارد.

وی گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نبود کارخانجات و شرکت‌ها و سوء‌مدیریت گذشته  زیرساخت‌های اشتغال وجود ندارد و استخدام در ادارات دولتی هم به دلیل محدودیت استخدامی و اعتباری با مشکل مواجه است.

روشنفکر گفت: باید اعتراف کنم که در مدت حضور در مجلس بخشی از مطالبات مردم را نتوانستم جواب بدهم و از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنم.
نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون، اظهار کرد: هرکسی که خروجی صندوق شد و به عنوان نماینده معرفی شد برخی نه تنها کمکی نمی‌کنند بلکه چوب برای چرخ می‌گذارند و بسیاری از وقت ما در این زمینه گرفته می‌شود.
وی افزود: در حوزه آموزش ۶۶ میلیارد تومان از کمیسیون آموزش گرفته و به آموزش و پرورش و دانشگاه‌های استان تزریق کردیم و رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون تلفیق مطرح و در صحن مجلس رأی آورد و به قانون تبدیل شد.

روشنفکر به تزریق ۲۷۳ میلیارد تومان به تالار فرهنگ و هنر شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: این پروژه بعد از ۱۶ سال به بخش خصوصی واگذار شده و پیمانکار وعده داده فاز اول را تا دهه فجر به بهره‌برداری برساند.

نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون، با بیان اینکه بنده وکیل مردم در مجلس هستم نه وکیل دولت و شخص و گروه خاصی، افزود: در ارتباط با سد خرسان در مدت حضور مجلس بارها فریاد زدم و مخالفت کردم و درباره این موضوع از اقشار مختلف برای هم‌اندیشی دعوت به عمل آوردم، نه تنها سادات محمودی بلکه شهرستان دنا و استان کهگیلویه و بویراحمد بنا به گفته کارشناسان خسارات زیادی را به بار خواهد آورد.

در اجرای این سد علاوه بر زندگی مردم، محیط‌زیست، منابع طبیعی، میراث فرهنگی و تاریخی و اجتماعی دچار خسارت می‌شود.

امروز بعضی در بحث سد خرسان مطالبه‌گری می‌کنند که خودشان در گذشته در اجرای این کار موثر بوده‌اند و امروز یقه ما را گرفته و مطالبه‌گری می‌کنند.

روشنفکر گفت: یکدست صدا ندارد و در اجرای سد خرسان قریب به پنجاه نفر از نمایندگان در تلاش هستند که این سد اجرا شود و من تنها نماینده‌ای هستم که در مجلس در مخالفت با این سد صحبت کرده‌ام.

وی افزود: در سد خرسان از ابتدا بخشی اعظمی از مردم سادات محمودی مخالف بوده و تعدادی نیز موافق بوده‌اند اما نگاه ما خسارات زیادی است که به منطقه و محیط‌زیست وارد می‌شود.

Views: 1