نعمتی در کهگیلویه و بویراحمد که به راحتی تخریب می شود
نعمتی در کهگیلویه و بویراحمد که به راحتی تخریب می شود
امام‌جمعه موقت گچساران گفت: نعمتی در کهگیلویه و بویراحمد داریم که به راحتی تخریب می شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ محمد سعید رشیدی کیا امام‌ جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های این هفته گفت: امام علی علیه‌السلام در روایتی می‌فرمایند که بر شما باد به رعایت تقوای الهی چراکه رعایت تقوای الهی حق خداوند بر عهده بندگان است بنابراین این‌همه توصیه و سفارش  به رعایت تقوای الهی برای رشد،تعالی و رستگاری بشریت است.

وی افزود: خداوند بعد از آفرینش انسان، به نفس انسان دو نکته را یادآور شدند و قبل از اینکه به انسان تقوا را یاد بدهند نیز فرمودند که هتاکی و پرده‌دری ممنوع،چراکه هتاکی کار عصیان گران است و انسان‌های عاصی در پیشگاه آبرومندان شرمسار خواهند شد. 
 امام‌ جمعه موقت گچساران تصریح کرد: هفته نیروی انتظامی را گرامی می‌داریم و به همه خدمتگزاران این عرصه تبریک عرض می‌کنم،و پرسنل نیروی انتظامی پاسداران نعمت ناشناخته خداوند هستند به این تکلیفی که بر عهده‌دارید مباهات کنید چون امنیت در کنار سلامت، نعمت‌های ناشناخته هستند و هرکسی برای ایجاد امنیت و پاسداری از نظام اسلامی قدمی بردارد در نگاه امام زمان(ج) جایگاه بس ارزشمندی دارد.

حجت‌الاسلام رشیدی کیا گفت: هفدهم مهرماه آغاز هفته وقف است رهبر معظم انقلاب در پیامی خطاب به گردهمایی وقف فرمودند که اکنون فرصت مغتنمی برای  اجرای این حکم پیشرفته و والای اسلام است یکی از راه‌های جاودانه شدن برای انسان همین وقف است و وقف اراده نیک آدمی را پس از طی  دوران زندگی همچنان زنده و کارساز نگه می‌دارد.

وی افزود: آن‌هایی که اهل وقف هستند به‌ اندازه‌ای که عمل خیر انجام داده‌اند و در این عالم از خود به یادگار بگذارند، پس مطمئن باشند زندگی شخص واقف هم از جهت روحانی ادامه دارد و نامش، یادش و ذکرش پس از مرگ نیز هرگز فراموش نخواهد شد.اگرچه انسان مؤمن باید با خداوند معامله کند و نتیجه را هم ببیند و از کم هم نباید ترسید چرا چه‌بسا مال اندکی که برکت فراوانی داشته باشد و عکس این موضوع هم صادق است.

امام‌ جمعه موقت گچساران بیان کرد: هفدهم مهرماه نیز روز جهانی کودک است و امام علی علیه‌السلام در روایتی به فرزندش امام حسن علیه‌السلام می‌فرمایند که من تو را پاره‌ای از وجود خودم می‌دانم بلکه بالاتر از آن تو را تمام وجود خودم دیدم گویا اگر آزار و گزندی در دنیا به تو برسد به من رسیده و اگر مرگ بخواهد تو را ببرد گویا این مرگ به سراغ من آمده است.

حجت‌الاسلام رشیدی کیا در ادامه اظهار کرد:گاهی کارهایی در حق کودکان و نوجوانانمان انجام می‌دهیم که شایسته نیست و پیامبر اکرم(ص) می فرمانید که وای به حال جوانان، نوجوانان و کودکان آخرالزمان از دست پدران و مادرانشان ،کودکان عالمی برای خودشان دارند و نباید کودک را از حق طبیعی‌اش که همانا بازی کردن است محروم کرد و با کوکان،نوجوانان و …باید با تکریم ، احترام و رفتار محبت‌آمیز رفتار کرد. 

وی افزود: ۲۰مهرماه روز کاهش بلایای طبیعی است و پیامبر اکرم(ص)فرمودند اگر آخر دنیا فرارسید و تو یک نهال درختی در دست داشتی و فرصت هم بسیار کم باشد این فرصت را مغتنم بشمار و این نهال را بکار.آنچه امروزه به دست برخی اتفاق می‌افتد جنایاتی در حق خودمان است از قوای سه‌گانه و آحاد جامعه این خواهش را دارم اینکه طبیعت استان یک نعمت فوق‌العاده است و نگذاریم به این راحتی تخریب شود و گاهی به بهانه تفریح نباید جنایت علیه منابع طبیعی و محیط‌ زیست مرتکب شویم.لذا اهمیت صیانت از منابع طبیعی باید برای مردم تبیین شود.

امام‌جمعه موقت گچساران تصریح کرد:امروز روز جهانی دامپزشکی است و به همه عزیزانی که در این عرصه خدمت می‌کنند تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در فعالیت‌هایشان موفق و پیروز باشند.

Visits: 2