نخستین محموله کمک‌های خیرین به مجموعه میراث جهانی تخت جمشید رسید
نخستین محموله کمک‌های خیرین به مجموعه میراث جهانی تخت جمشید رسید
در پی درخواست و فراخوان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در خصوص لزوم لوله گذاری جهت دفع آبهای سطحی در محور ورودی تخت جمشید، خیر شیرازی محموله‌ای به ارزش 4 میلیارد ریال شامل لوله های GRP به تخت جمشید اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، به‌دنبال درخواست و فراخوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در خصوص لزوم لوله گذاری جهت دفع آبهای سطحی در محور ورودی تخت جمشید،خیر شیرازی محموله ای به ارزش ۴ میلیارد ریال شامل لوله های GRP به تخت جمشید اهدا کرد.  

لوله‌های به قطر ۵۵۰ میلی‌متر توسط شرکت فراسان سازه به طول ۱۲ متر و به تعداد ۱۵ شاخه که در مجموع ۱۸۰ متر طول را پوشش خواهد داد، جهت نصب در کانال محور ورودی تخت جمشید به این مجموعه اهدا شد.

لوله مذکور در تاریخ ۹/۱۱/۱۴۰۲ در مجموعه بوستان پردیس تخت جمشید تخلیه شد.

تأمین لوله آب به قطر ۵۵۰ میلی‌متر توسط شرکت فراسان سازه انجام شد.

فرد خیر، هدف از این اقدام کمک به حفاظت از میراث فرهنگی عنوان کرد. 

با توجه به اینکه عملیات اجرایی روکش آسفالت هم‌زمان در این محور در حال انجام است لذا عملیات لوله‌گذاری حائز اهمیت بوده و در روند ساماندهی محور ورودی کمک بسزایی خواهد کرد. 

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ضمن تشکر از این خیر نیک اندیش بیان کرد: پایگاه میراث جهانی در نظر دارد این لوله‌ها را در مسیر کانال دفع آب‌های سطحی محور ورودی و پارکینگ تخت جمشید جاگذاری کند با نصب این لوله‌ها اقدامات اولیه ساماندهی و پوشش کانال مقابل ورودی تخت جمشید آغاز می‌شود.

Views: 6