نامه‌های مردمی سفر رئیس جمهور به کهگیلویه وبویراحمد اولویت‌بندی شدند
نامه‌های مردمی سفر رئیس جمهور به کهگیلویه وبویراحمد اولویت‌بندی شدند
مدیرکل بازرسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نامه‌های مردمی سفر رئیس جمهور به استان اولویت بندی شدند که اولویت با موارد درمانی است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، علی اصغر قلی‌پور در دیدار با دادستان مرکز کهگیلویه وبویراحمد به نامه‌های سفر رئیس جمهور اشاره و اظهار کرد: به همه درخواست‌ها رسیدگی شده و  پرداخت کمک هزینه‌های درمانی به خانواده‌های نیازمند در اولویت است.

مدیرکل بازرسی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه ضمن قدردانی از پیگیری‌های دادستان مرکز استان در حل مشکل صندوق سپرده گذاری قرض الحسنه بهمئی افزود: پیگیری های حوزه قضایی در این ماجرا موجب آرامش مردم شد و متوجه شدند دستگاه قضایی پیگیر احقاق حقوق آنها است.

وی به نشست مدیران بازرسی و حقوقی ادارات با استاندار و مسئولان حوزه های نظارتی استان در روزهای گذشته اشاره و عنوان کرد: بازرسی ادارات گلوگاه فساد را شناسایی و رفع کند و یا موارد مربوط به فساد را به دستگاه های نظارتی اطلاع دهند.

قلی‌پور خواستار پاسخ گویی دستگاه های اجرایی به مکاتبات حوزه قضایی در اسرع وقت شد و به گزارشی از روند تشکیل هیات بازرسی انتخابات در استان و شهرستان ها پرداخت و گفت: افراد معتمد، بی طرف و عدالت خواه شناسایی و در هیات های بازرسی به کار گرفته شدند.

وی با اشاره به رصد رسانه ها و فضای مجازی برای جلوگیری از توهین و تشویش اذهان عمومی در ایام منتهی به انتخابات گفت: دادستانی حوزه بازرسی را در توجیه و تذکر به فعالین فضای مجازی و رسانه ها یاری کند.

مدیرکل بازرسی و رئیس هیات بازرسی انتخابات اعلام کرد: بازرسی استانداری تعامل ویژه ای با دستگاه های نظارتی ایجاد کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: برخی ادارات روند پاسخ به استعلامات را طولانی می کنند که روند کار مردم با مشکل مواجه می شود و در برخی موارد خسارتی به منابع طبیعی و محیط زیست و معادن وارد شده است.

سید علی ملک حسینی با اشاره به ماده ۷۵ قانون انتخابات گفت: مدیران انتخاباتی در این قانون مشخص شده و تحت هر شرایطی فعالیت انتخاباتی آنها ممنوع است و کارکنان در ساعت اداری حق فعالیت انتخاباتی و استفاده از موقعیت شغلی له یا علیه کاندیدای خاصی را ندارند.

وی در ادامه با بیان اینکه رسانه ها آثار و برکات زیادی دارند و اهرم نظارتی قوی بر عملکرد مدیران هستند، گفت: برخی مدیران تعامل خوبی با رسانه ها ندارند که از آنها می خواهیم با رسانه ها در ارتباط باشند.

ملک حسینی عنوان کرد: رسانه‌ها هم نسبت به درج اخبار امیدبخش در جهت آرامش جامعه گام بردارند و از سیاه نمایی خودداری کرده و شفاف سازی را در دستور کار قرار دهند.

ملک حسینی به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره و عنوان کرد: رسانه ها در تمام مراحل خصوصا انتخابات خطوط قرمز را رعایت کنند و در جهت افزایش مشارکت مردم که نیاز جامعه است قلم بزنند و گام بردارند.

Visits: 3