میزان مشارکت فارسی ها در انتخابات ۱۱ اسفند بالاتر از میانگین کشوری بود
میزان مشارکت فارسی ها در انتخابات ۱۱ اسفند بالاتر از میانگین کشوری بود
رئیس ستاد انتخابات فارس گفت: بر اساس آخرین جمع بندی صورت گرفته و آمار اعلام شده از سوی وزارت کشور، میزان مشارکت مردم فارس در انتخابات ۱۱ اسفند بالاتر از میانگین کشوری بود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،اسماعیل قزل سفلی، دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: در مجموع ۴۳ و هفت دهم درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند.

وی ادامه داد: در ۶ حوزه انتخابیه سروستان، کوار و خرامه – لارستان، خنج، اوز، گراش و جویم – سپیدان و بیضا – ممسنی و رستم – کازرون و کوهچنار – و مرودشت و ارسنجان نمایندگان دوره گذشته از راهیابی به مجلس باز ماندند.

او اظهار کرد: در ۹ حوزه نیز نمایندگان دور قبل مجلس انتخاب شدند و در حوزه شیراز و زرقان و حوزه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد نیز انتخابات برای کسب سه کرسی باقیمانده از ۱۸ کرسی استان فارس به‌ دور دوم کشیده شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: بیشترین میزان مشارکت با ۷۴ و سه دهم درصد مربوط به حوزه لامرد و مهر و کمترین میزان مشارکت نیز با ۲۴ و هشت دهم درصد مربوط به حوزه انتخابیه شیراز و زرقان است.

قزل سفلی افزود: میزان مشارکت در حوزه انتخابیه آباده، خرم بید و بوانات ۵۱ و ۶ دهم درصد، اقلید ۷۲ و پنج دهم درصد، جهرم ۴۷ و ۲ دهم درصد، داراب و زرین دشت ۶۰ و یک صدم درصد، خرامه، کوار و سروستان ۵۹ و یک دهم درصد، سپیدان و بیضا ۶۵ و ۹ صدم درصد، فسا ۴۵ و ۶ دهم درصد، فیروزآباد و فراشبند ۵۶ و یک صدم، لارستان، گراش، اوز و خنج ۳۹ و هفت دهم درصد، مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد ۴۱ و چهار دهم درصد، ممسنی و رستم ۷۳ و پنج دهم درصد، نی ریز و استهبان ۵۸ و ۹ صدم درصد و کازرون ۵۵ و ۲ دهم درصد بوده است.

وی ادامه داد: در انتخابات ۱۱ اسفندماه ۵۰ و یک دهم درصد مشارکت کنندگان آقایان و ۴۹ و ۹ دهم درصد مشارک کنندگان خانم ها بوده اند.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ زمان برگزاری دور دوم انتخابات
رییس ستاد انتخابات فارس با بیان اینکه انتخابات در ۲ حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد به دور دوم رفته گفت: بر اساس اعلام اولیه بنا است که دور دوم انتخابات در روز ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار شود.

قزل سفلی افزود: انتخابات در این ۲ حوزه احتمالا به شکل تمام الکترونیک برگزار خواهد شد و کسانی می توانند در این مرحله در این ۲ حوزه رای دهند که یا در دور اول نیز در این ۲ حوزه رای خود را به صندوق انداخته باشند یا به طور کل در انتخابات شرکت نکرده باشند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه جاری و همزمان با سراسر کشور در استان فارس نیز برگزار شد.

Visits: 2